Spaudos
Spaudos

Balandžio pradžioje „Gimtasis Rokiškis” pradėjo bendrą Rokiškio ir Boršos (Rumunija) vaikų ir jaunimo kūrybos projektą „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai”, kuriame savo kūrybą pristato jaunieji Rokiškio ir Boršos kūrėjai. Pirmasis projekto mėnuo, kurio tema – „Už ką aš myliu Lietuvą (Rumuniją)?” – baigėsi.
Gegužės mėnesio tema – „Gražiausias mano tautos žodis”. Laukiame jūsų darbų. Darbų nuotraukas siųsti el. p. dalia.ziboliene@gmail.com.

Pirmas blynas neprisvilo
Šiame puslapyje – jaunųjų kūrėjų darbai „Už ką aš myliu Lietuvą ir Rumuniją”: piešiniai, nuotraukos ir rašinių ištraukos. Pirmieji piešinius šia tema atsiuntė Obelių vaikai. Boršos jaunieji kūrėjai dalyvavo labai aktyviai: šia tema atsiuntė piešinių, nuotraukų su tautiniais drabužiais, tradiciniais patiekalais, pasakojimų apie tai, kuo jiems brangi tėvynė, garsi ne tik gražia gamta, bet ir žymiais menininkais, literatais, gamtininkais.

Už ką aš myliu Rumuniją?

Tikėk manimi, tu norėsi čia sugrįžti…

Adina Elena Ferestean, Boršos Maramurės mokyklos 9 klasės mokinė. Aš galvoju, kad mano šalis, kurioje gimiau, yra pati nuostabiausia pasaulyje. Jos žmonės turi daug svajonių ir moka (stengiasi) jas įgyvendinti (…). Rumuniją aš myliu už jos nuostabią gamtą: miškus, miškais apaugusius kalnus, žydinčius laukus, raudonas kalnų viršūnes, upes ir ežerus, kurie mėlyni lyg akys… Aš myliu Rumuniją už jos tradicijas, kurios aprašytos daugelyje poemų, dainose, atsispindi Rumunijos liaudies muzikoje… (…). Jeigu tu nori aplankyti Rumuniją, aš tikra, tu daug negalvok, tu tą padaryk. Tikėk manimi, tu norėsi čia sugrįžti…

Rumunija – nuostabiausia šalis pasaulyje

Madalina Mirela Mihali, Boršos Maramurės mokyklos 9 klasės mokinė (čia bus dvi nuotr.***)

bb-010

Rumunija – nuostabiausia šalis pasaulyje. Aš savo šalį myliu, nes ji geriausiai išlaikė senąsias tradicijas pasaulyje: nuostabią kalbą, kuri labai melodinga. Rumunijos kalnai su miškais ir ežerais nustebina visus turistus. Mes turime Juodosios jūros uostą, nuostabiąją Riverą, vulkaninius ežerus ir garsiąją Drakulos (Brano) pilį, kuri yra didžiulis turistų traukos objektas (…). Brano pilis apraizgyta daugybės legendų. Sakoma, kad ji priklausė grafui Drakulai, XV a. gyvenusiam Vladui Tepešai. Ši pilis turi Transilvanijos pasakų pilies įvaizdį, todėl traukia turistus iš viso pasaulio. Drakulos pilis – nacionalinis paminklas, ji yra Brano mieste, netoli Brašovo, ant 2033 m aukščio Izvorul Calimanulu kalno viršūnės Transilvanijoje, netoli buvusios sienos su Moldova.
Pilies vietovė negyvenama, bet labai gausiai lankoma turistų. Pilyje eksponuojama baldų, keramikos ir meno kūrinių kolekcija, surinkta Rumunijos karalienės Marijos. Kalno apačioje yra įrengtas muziejus po atviru dangumi, kuriame eksponuojami Rumunijos valstiečių darbo įrankiai, pastatai (gyvenamieji namai ir ūkiniai statiniai bei kt.), surinkti iš visos šalies. Pilyje vyksta šventės ir įvairios atrakcijos (…).
Rumuniją myliu ir dėl daugybės kitų dalykų, tarp jų – nuostabių tradicinių valgių, kurie žavi ir turistus (…).

Visada mylėsiu mano ypatingą šalį – Rumuniją

Gabriela Ciubotaru. Boršos Maramurės mokyklos 9 klasės mokinė
(…) Dėl ko mano šalis iš tikrųjų nuostabi? Tai Karpatų kalnų grandinė, Danubės upės delta ir daugybė natūraliai išlaikytų gamtos vietų, kurios džiugina širdį (…). Rumunijos žmonės laimingi ir supranta humorą (…). Aš įsimylėjusi, aš įsimylėjusi ir aš visada mylėsiu mano ypatingą šalį – Rumuniją!

Apie projektą

Kūrybą nurodytomis temomis „Gimtajam…” kviečiami siųsti visi norintieji. Geriausius jų darbus pagal pateiktas temas pradedame publikuoti laikraščio puslapiuose bei internetinėje 20160422-092837svetainėje www.grokiskis.lt. Projekto, truksiančio iki metų pabaigos, metu talentingus autorius aprašysime išsamiau. Šio tarptautinio projekto globėjas – Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Danas Adrijanas Balanesku.
Skaitytojams primename, jog lietuvių ir rumunų draugystės Rokiškio krašte šaknys gilios, besiplečiančios nuo XIX a. pabaigos, kai rumunė Livija Majoresku 1892 m. atitekėjo į Ilzenbergo dvarą. Livijos tėvas Titus Livijus Majoresku (1840-1917) – garsus rumunų literatūros kritikas ir politikas, įtakingiausios XIX a. Rumunijos intelektualinės ir politinės organizacijos „Junimea” steigėjas, ėjęs aukštas pareigas Rumunijos vyriausybėje (buvo švietimo, užsienio reikalų ministru, 1912-1914 m. – ministru pirmininku).
Pernai rudenį Rokiškio ir Rumunijos Boršos miesto savivaldybių vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pagal ją vieni kitus lanko verslo ir meno kolektyvai, mūsų miestai keičiasi informacija apie kultūrą, istoriją, geografiją, sveikatą, verslus, įgyvendintus europinius projektus ir savivaldybių planus. Dažnas svečias Rokiškyje yra Rumunijos ambasadorius Lietuvoje D. A. Balanesku ir Boršos meras Ionas Sorinas Timis.
Nepaisant draugysčių, bendradarbiaujančių savivaldybių vaikų ir jaunimo ryšiai kol kas labai untitled-1-9epizodiški. Todėl „Gimtasis…” ėmėsi tarpininko vaidmens – bendradarbiaudami su Rumunijos ambasada ir Boršos merija ketiname šią spragą užpildyti dviejų valstybių jaunųjų kūrėjų viešinimo projektu, kuriuo suteikiama galimybė prisistatyti dviejų savivaldybių jauniesiems kūrėjams: tapytojams, fotografams, literatams, rankdarbių mylėtojams ir kt. Projektui pasibaigus pasirūpinsime, kad apie kūrėjus ir jų darbus sužinotų kuo didesnė visuomenės dalis. Priklausomai nuo projekto sėkmės, jo finalinis akcentas – vaikų ir jaunimo kūrybos darbų parodos.
Gegužės mėnesio tema – „Gražiausias mano tautos žodis”. Laukiame jūsų darbų. Darbų nuotraukas siųsti el. p. dalia.ziboliene@gmail.com.

Aldona MINKEVIČIENĖ
Publikavimo data: 2016.04.27

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: