Tūbeliečiai lapkričio tema taip siunčia linkėjimus projekto partneriams į Boršą.
Tūbeliečiai lapkričio tema siunčia linkėjimus projekto partneriams į Boršą.

Tarptautinio jaunųjų kūrėjų projekto „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos (Rumunija) vaikai“ lapkričio mėnesio tema – „Langas, pro kurį matau pasaulį“, dalyvių nuomone, buvo sudėtinga. Diskusijų kėlė tai, kaip šią temą atspindėti: tiesioginiais vaizdais pro pasirinktą langą ar alegoriškai, pasitelkiant simbolius, o gal – langą, kaip visa stebinčią žmogaus akį… Būtent tokią išraišką  pasirinko Obelių lopšelio-darželio auklėtiniai (direktorė Jolanta Garunkštienė).

boruzeliu-grupes-vaikai„Boružėlių“ grupės darbas

lapkritis-danielius-maciulis-6mDanielius Mačiulis (6 m.) lapkritis-domas-kemezys-6mDomas Kemežys, 6 m.

lapkritis-goda-vinikaite-5m-ir-justina-turkeviciute-6mGoda Vinikaitė (5 m.) ir Justina Turkevičiūtė (6 m.) lapkritis-simas-caponka-6mSimas Čaponka (6 m.)

Kiti dalyviai perteikė realius vaizdus ir fantazijas, treti langą į pasaulį iliustravo per knygas. Išradingumo kūrėjams nestigo, idėjų, kaip geriau atspindėti temą, siūlė juos globojantys pedagogai. Lapkrityje, kaip ir spalyje, projekto dalyviai ne tik piešė, fotografavo, bet rašė ir eiliavo…

„Jums rašo Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 2d klasės mokytoja Nijolė Fijalkauskienė. Tęsiame dalyvavimą projekte. Mano mokinukams langas į pasaulį – knygų skaitymas, biblioteka, kelionės dviračiu, mokykla, įvairių apžvalgos bokštų lankymas“, – dalyvių darbų turinį apžvelgia mokytoja.

gabriele-brazinskaite-fijalkGabrielė Bražinskaitė meida-bisikirskaite-1filakMeida Bisikirskaitė migle-lokcikaite-1-fijalkMiglė Lokcikaitė simona-zaliauskaite-fijalSimona Žaliauskaitė vesta-aleinikova-fijalkVesta Aleinikova

Tos pačios progimnazijos 4a klasės auklėtinis Ugnius (mokytoja Gražina Lekavičienė) atsiuntė rašinėlį – padėką tėvams, mokantiems pajusti, pamatyti ir suvokti pasaulį:

Tas langas yra mano tėvai. Jie man padeda suprasti pasaulį, myli mane, rūpinasi. Tik jų dėka aš aplankiau Egiptą, Ispaniją, Ameriką, Turkiją, Italiją. Ten susipažinau su įvairia gamta, jos gyventojais, pomėgiais, maistu. Kai per pamokas mokomės apie šalis, man lengva papasakoti, nes visa tai aš mačiau savo akimis. Kad galėtumėm mes visi keliauti, mano tėvai sunkiai ir daug dirba. Už viską, ką aš turiu, labai dėkingas savo tėvams. Manau, kad tai ir yra langas, pro kurį matau pasaulį.“

Kiti 4 a klasės vaikų darbai:

deimile-sakalyteDeimilė Šakalytė evelina-roscinaiteEvelina Roščinaitė goda-baltrukenaiteGoda Baltrukėnaitė juste-sakalviciuteJustė Sakalavičiūtė

gabija-marciulionyteGabija Marčiulionytė

Antrą mėnesį projekte dalyvauja paslaptingas kūrėjas, prisistatantis literatūriniu slapyvardžiu Upė Tekanti. „Ačiū, kad išspausdinot mano eiles, spalio spalvas, „Gimtajame…“ Smagu matyt savo rankom užrašytas mintis ir dar atspausdintas gimtų kraštų laikrašty. Dabar vėl siunčiu savo kūrybos eiles pagal lapkričio temą „Langas, pro kurį matau pasaulį“, – rašo Upė Tekanti.

Miško „draugai“ –

medžiokliai, medkirčiai…

Gula nuo jų protėvius menantys

Žemės vaikai –

uosiai, beržai, ąžuolai…

jaunieji stipruoliai šernai –

kada gi paskutinį kartą

juos gyvus matei?

„Dovaną skiriu, didį ūkininką

giriu!“ –

kursai metaliniais nagais

drasko Motinos odą godumo glėbiais

„Tautą maitinu!“

grikius, kviečius auginu…

„Oi, kiek tenka pilti Visokių,

po kurių – Jokių Vabzdžių

ir Kitokių Augalų…“

– Vaizdas pro Langą, Sapnas toksai,

iš kurio, Brolau, Sesula, dar

nepabudai…

Sapną Kitą nupiešti galiu,

Vaizdą pro Langą kitą kuriu –

kur Žydi Žemė,

sodai aplink.

Šypsosi Žmonės,

Medžiai, Žolės, Gyvuliai,

kad Tu Čia Dabar

Šioj Žemėj Rojų atradai

ir gyvent vėl norisi labai!

Štai mokiniai su auklėtoja kartu

kuria sodą pamažu,

iš kurio gėrybių mokyklai apstu.

Tūkstančiai hektarų žemdirbių

apsodinti sodais įvairiais, miškais,

pievose žolynų gausu,

grįžo gyvūnija miškų

Žemė džiaugiasi, Žmonės kartu!..

Nuo projekto pradžios labai aktyviai dalyvaujantys Boršos moksleiviai ir šįkart atsiuntė daug darbų. Juose – sugretinta  šio krašto ir gyventojų dabartis ir praeitis, žvelgianti iš nuotraukų ir nuotraukų koliažų.

01 02 03 04 05 06 07 08 10 11Antonela Timis (12 kl.)

adrian1Lariza Bachmak (10 kl.) adrian2Klaudia Grek ir Adriana Petrovan (10 kl.)

J. Tūbelio progimnazijos 6a klasės auklėtoja Diana Černiuvienė rašo: „Savo nuotraukomis norėjome parodyti, jog į pasaulį žvelgiame pro įvairius langus. Tam padeda šiuolaikinės priemonės. Interaktyviojoje lentoje sudėtos įvairių Boršos vietų nuotraukos, tą pačią nuotraukų mozaiką vaikai stebi planšetiniuose kompiuteriuose ir mobiliuosiuose telefonuose. Nors mes esame toli nuo savo nepažįstamų draugų, bet pro „atvirą langą“ galime pažvelgti į aplinką, kurioje jie gyvena. Norėjome parodyti, kad pasinaudodami „langu“ galime nusiųsti savo draugams rumunams kuo geriausius linkėjimus.

Labai patiko nuotrauka su močiute. Vaikų prašiau, kad nufotografuotų savo močiutę. Smiltė ir jos tėveliai specialiai šiandien nuvažiavo pas promočiutę į kaimą. Ta miela močiutė sutiko nusifotografuoti. Šią idėją sugalvojome tam, kad parodytume, jog garbingo amžiaus žmogus žiūri pro savo langiuką, laukdamas, kada jį aplankys artimieji. Močiutė renka visus „Gimtojo…“ numerius, kuriuose spausdinamos mūsų klasės nuotraukos.“

dian2Smiltės nuotr.  dian3Gabrielės nuotr.  dian4 dian5Gabrielės nuotr.

„Sveiki. Rokiškio Senamiesčio progimnazijos trečiokės Smiltė ir Agnija sukūrė eiles tema „Langas, pro kurį matau pasaulį“, – rašo mokytoja Edita Dudėnienė.

Pro langą aš matau takelį,

Jis paprastas, kaip du kart du.

Šalia eglutės, pušys kelios…

O man juo lėkti taip smagu!

(Smiltė Dainytė, 3 b kl.)

**

Kiek tam mielam pasauly

Daug daug miglų baltų…

Kiek daug nesuskaičiuojamų takelių

Ir lapų parudavusių.

Žiūriu pro langą – vėliavėlė kabo,

Ir laisve kvepia čia visur…

Gražu gi tam manam pasauly

Ir širdyje ramu, ramu…

(Agnija Baranovskaja, 3 b kl.)

Ačiū visiems, dalyvaujantiems šiame projekte: vaikams ir pedagogams. Visi dalyvavusiųjų darbai bus paskelbti interneto svetainėje www.grokiskis.lt.

Gruodžio mėnesio tema – „Mano baltos Kalėdos“

Ši tema, kaip ir ankstesnės, plati kūrybai, fantazijoms ir spalvoms. Balta spalva – simbolis, jog laukdami didžiųjų metų švenčių tampame geresni, jautresni, ištiesiame pagalbos ranką sunkiau gyvenantiesiems. Kviečiame pasitelkti fantaziją: kurti eiles, piešti, gaminti kalėdines puošmenas, kaukes ir jas fotografuoti.

Jūsų darbų laukiame kiek anksčiau nei įprasta – iki gruodžio 19 d., nes gruodžio pabaigoje bus parengta visus metus trunkančio projekto darbų apžvalga ir spausdinamos dalyvių mintys, vertinimai bei linkėjimai.

Darbus siųskite el. p. aldona.minkeviciene@gmail.com arba aldona.minkeviciene@grokskis.lt. Jeigu kyla neaiškumų, skambinkite tel. (8–620) 78248.

 

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie