Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai. Tema
Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai. Tema "Aš rūpinuosi..."

Kiekvienas žmogus, būtų jis suaugęs ar vaikas, kuo nors rūpinasi. Rūpintis galima nuo didelių dalykų iki, iš pirmo žvilgsnio, nereikšmingų smulkmenų. Tokia buvo ir tarptautinio projekto „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos (Rumunija) vaikai“ rugpjūčio mėnesio tema: „Aš rūpinuosi…“. Projekto dalyviams siūlyta rinktis įvairiausią spektrą: nuo rūpinimosi augalu, augintiniu, šeima iki profesijos, valstybės ateities…

Rugpjūčio projekte, kaip ir anksčiau, aktyviai dalyvavo Juozo Tūbelio progimnazijos vaikai, projektui atsiuntę kelias dešimtis fotografijų. Mokytojos Gražinos Lekavičienės vadovaujami projekto dalyviai, pozavę Rokiškio priešgaisrinės tarnybos kieme ir ugniagesių automobilyje,  domėjosi ugniagesių gelbėtojų darbu. Vaikų nuomone, šios sunkios ir rizikingos profesijos atstovai – pavyzdys, kaip reikia rūpintis : jie pirmieji skuba į pagalbą nelaimėn patekusiems žmonėms ir nebodami pavojų gelbėja kitų gyvybes.

Kitose tūbeliečių nuotraukose atspindėtas vaikų rūpestis šalies valstybingumu (Kovo 11 – osios, ES narystės svarba). Fotografijose išreikšta projekto dalyvių samprata apie darnią, draugišką ir rūpestingą šeimą, šiltus šeimos narių santykius ir rūpestį augintiniais.

Juozo Tūbelio progimnazijos mokytojos Dianos Černiuvienės vadovaujami projekto dalyviai pateikė fotografijų, kuriose išreikštas šeimos narių rūpestis vieni kitais, rūpestis gamtos tausojimu bei naminiais augintiniais.

Labai gaila, kad rugpjūčio mėnesio temai darbų pateikti nespėjo šiame projekte ypač aktyviai dalyvaujantys Boršos vaikai. Jų kuratorė Adriana Appati rašė, jog projekte dalyvauja vyresniųjų klasių mokiniai, o rugpjūtis jiems, nors ir atostogos, bet labai užimtas kitais darbais ir planais. Tačiau tema „Aš rūpinuosi…“ rumunai darbus pateiks kiek vėliau, o jie bus publikuoti rugsėjo pabaigoje per projekto III ketvirčio apžvalgą. Beje, dėl vasaros atostogų rugpjūčio mėnesio tema „Aš rūpinuosi…“ darbų nesuspėjusius pateikti projekto ir dalyvius ar norinčius įsijungti į projekto veiklą kviečiame siųsti darbus iki rugsėjo 27 d.

Skelbiame rugsėjo mėnesio temą: „Šalia gyvena…“. Apsižvalgykime, kas gyvena šalia mūsų: šalia namo, gatvės, šalies…Gal fotoobjektyvas, pieštukas ar teptukas atskleis tai, ko kiti mūsų kaimynystėje iki šiol nė nepastebėjo? Nepamirškite, kad projekto tema galima ne tik fotografuoti, piešti, lipdyti, bet ir rašyti, kurti eiles ir kaimynų figūras iš gausiai daržuose derančių daržovių, įvairiomis spalvomis besidažančių lapų ir kitų augalų. Taigi linkime kūrybingumo, sėkmės ir laukiame darbų. Juos siųskite adresu: aldona.minkeviciene@gmail.com. Jeigu kils klausimų, skambinkite tel. 8 620 78248.

 

Juozo Tūbelio progimanzijos mokinių darbai. Vadovės – mokytojos Gražina Lekavičienė ir Diana Černiuvienė.

 

 

 

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie