Ritos Grigalienės nuotr.

Ryte – vyresni, popiet – jaunimas

Respublikos rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje Rokiškio kultūros centro patalpose, registruoti 2 287 rinkėjai. Tai didžiausia pagal rinkėjų skaičių apylinkė. Vis tik iš mieste esančių balsavimo vietų joje balsavusiųjų skaičius 14 val. yra mažiausias – 45,39 proc. (rinkimų dieną 22,96 proc.). Palyginimui: J. Tumo-Vaižganto apyl. tuo metu jau buvo balsavę 48,77 proc. rinkėjų. Šios apylinkės rinkėjai buvo aktyvūs, balsuodami iš anksto (22,43 proc., t. y. 120 piliečių balsavo namuose, iš viso iš anksto balsavo 513).

Kaip sakė Respublikos rinkimų komisijos pirmininkė Jolita Jurevičienė, daug atėjusiųjų balsuoti buvo iš kitų apylinkių. Primename, kad sekmadienį balsuoti Prezidento rinkimuose ir referendume galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

Respublikos rinkimų apylinkėje vidurdienį rikiavosi norinčiųjų balsuoti rinkėjų eilės. Darbuojasi 10 komisijos narių. J. Jurevičienė pastebėjo, kad ryte ateina daugiau vyresnio amžiaus žmonių, o jaunimas renkasi vėlyvą popietę, tad šios amžiaus grupės rinkėjai turėtų pasirodyti šiek tiek vėliau. Iki 13 val. Respublikos rinkimų apylinkėje tik vienas jaunuolis balsavo pirmą kartą. Jam įteikta Konstitucija. Apylinkėje stebėtojai kol kas nepasirodė. Incidentų nebuvo.

Rinkėjų žodis

Ko tikisi iš naujai išrinkto šalies vadovo, klausėme prie balsadėžių atėjusių rokiškėnų.

Nuomonių būta įvairių:

* Esu patenkinta esama padėtimi, bet norėtųsi ir naujovių.

* Dar daug trūksta iki gerovės valstybėje, tai norisi pokyčių, kurie būtų palankūs mūsų vaikams, anūkams.

* Norėtųsi Prezidentas labiau girdėtų žmogų, į jį įsiklausytų.

* Reikia daugiau aktyvumo, žmonių nuomonės išklausymo.

* Linkiu tvirtumo.

Juozo Tūbelio apylinkėje eilių nebuvo

Sekmadienį J. Tūbelio rinkimų apylinkėje, kviečiančioje balsuoti to paties vardo progimnazijoje, eilių nebuvo matyti, tačiau komisijos narėms nuobodžiauti netenka – žmonės ateina vienas po kito nenutrūkstamu srautu.

14 val. iš 2 281 rinkėjo balsavo 617 (29,29 proc.), išankstinio balsavimo biuletenių gauta 296 (16,92 proc. visų rinkėjų). Balsavimo teisę turinčių rokiškėnų iš šios apylinkės aktyvumas siekia 46,21 proc.

Pasak apylinkės pirmininkės Zitos Čelkienės, čia jaunimas ilgai lovose nesivoliojo ir iki 14 val. pirmą kartą balsavo keliolika jaunuolių. Stebėtojų kol kas nėra.

Kaip informavo komisijos pirmininkė, nesklandumų nekilo, apylinkėje ramu, be šurmulio. Paklausti, ko tikisi iš išrinkto Prezidento, rokiškėnai nebuvo itin kalbūs: „Tikiuosi gerų darbų, kad mūsų valstybė pasaulyje būtų gerbiama“; „Pensijų pakėlimo. Ko daugiau mano amžiuje galima tikėtis? Man atrodo, kad mūsų balsas neina į dangų“; „Tikiuosi, kad bus geriau“, – kalbėjo žmonės prie balsadėžių. Kiti lyg susitarę tvirtino, jog tikisi, kad valstybėje „bus geriau“, bet nedetalizavo, kas turėtų keistis.

Ritos Grigalienės nuotr.

Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: