Nuo šiol į rajono ligoninės priimamąjį mažiesiems gali tekti kreiptis dažniau. GR archyvo nuotr.

Kiek laiko truks paieškos, nežino

Rajono ligoninė skelbia, kad Vaikų ligų skyrius uždarytas dėl to, kad iš darbo dėl asmeninių priežasčių išėjo gydytoja pediatrė.

Įstaigos direktorius Raimundas Martinėlis teigia, kad šio skyriaus išlikimo klausimas tampa prioritetiniu iššūkiu, kurį stengiamasi kuo skubiau spręsti. „Dedame visas pastangas ir atliekame būtinus žingsnius, kad surastume optimaliausią sprendimą šioje situacijoje“, – teigė R. Martinėlis. Čia pat jis pabrėžė, kad tai nebus lengvas uždavinys, nes gydytojų pediatrų trūksta visoje Lietuvoje. Ligoninė jau kreipėsi į aplinkinių rajonų, kitų šalies respublikinių gydymo įstaigų gydytojus pediatrus, tačiau kol kas teigiamo atsakymo nesulaukė. „Patirtis rodo, jog šie procesai nevyksta taip greitai. Kartais tam prireikia ir metų, o kartais net neduoda teigiamo rezultato“, – teigė vadovas.

Konfidenciali informacija?

Ligoninės direktoriaus R. Martinėlio paklausėme, ar apie gydytojos išėjimą buvo žinoma iš anksto, ar tai buvo vienintelė skyriuje dirbusi gydytoja, ar jau yra viešai paskelbta apie pediatro paieškas. Įstaigos vadovas išsamiau situacijos nekomentavo, o jo padėjėja-referentė Ramunė Gorovniova raštu pateikė trumpą atsakymą į „Gimtojo…“ paklausimą: „Visa informacija, kurią galime pateikti viešai, yra prieinama mūsų įstaigos tinklalapyje. Apgailestaujame, tačiau į Jūsų klausimus dėl konfidencialumo ir asmens duomenų apsaugos atsakymų pateikti negalime.“

Neatsakyta ir į tai, kokių pasiūlymų ligoninė žada pateikti trokštamam specialistui (dėl darbo užmokesčio bei darbo sąlygų). Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas šią savaitę yra išvykęs atstovauti Rokiškio savivaldai Jungtinėje Karalystėje ir taip pat negalėjo pakomentuoti situacijos.

Iššūkiai keičia vienas kitą

Ligoninė skelbia radusi laikiną sprendimą – sunegalavus mažiesiems, kreiptis į poliklinikos pediatrą arba šeimos gydytoją dienos metu, o šiems baigus darbą, poilsio, švenčių dienomis bei naktį – į ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Tačiau būtent tokia tvarka visuomet ir galiojo.

Esame rašę, kad dar 2022 metais sklido kalbos, esą Vaikų ligų skyrius nerentabilus, jame prastos sąlygos, prilygintos karo lauko ligoninei. Šio skyriaus išlaikymas ligoninei kainuoja bene brangiausiai, tačiau nuspręsta, kad tokios paslaugos rajono mažiesiems būtinos. 2023 m. gruodžio rajono tarybos posėdyje nuspręsta 50 tūkstančių eurų iš savivaldybės biudžeto skirti Vaikų ligų skyriaus remontui: buities sąlygoms gerinti, sanitariniams mazgams tvarkyti, širmoms įrengti ir kt. Deja, ligoninė susidūrė su kitu iššūkiu – specialistų trūkumu.

Akcentuoja laikinumą

Rajono ligoninė tikslina informaciją, kad Vaikų ligų skyrius uždarytas tik laikinai, ir akcentuoja, kad “iki balandžio 8 dienos Rokiškio rajono ligoninėje, sunegalavus vaikui, pagalbos buvo galima kreiptis į gydytoją pediatrą visą parą, o šiuo metu, esant laikiniems pakeitimams, pagalbos galima kreiptis tik nurodytomis valandomis – pirmadieniais-penktadieniais nuo 17 iki 8 val. ryto, šeštadieniais-sekmadieniais ir švenčių dienomis visą parą.”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juokas
2024 10 balandžio 14:25

Viskas aišku. Lanzberginė politika visus stumia į šviesų rytojų. Kazkada laukeme komunizmo dabar statomas visuotinis konservizmas.

Rekomenduojami video: