Gabija Marčiulionytė J.Tūbeliio progimnazija, 4 kl.

 

Rugsėjis – devintasis tarptautinio projekto „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai“ mėnuo. Pirmąjį rudens mėnesį jaunieji kūrėjai piešė, fotografavo objektus ir detales, taip įprasmindami suvokimą, santykį ir požiūrį į tai, kas yra jų kaimynystėje.

Kūrėjų darbuose – krašto  gamtos ir žmogaus santykiai, miesto ir istoriniai objektai, tautiniai elementai, šalia esantys žmonės ir jų kasdieniai darbai.

Darbus rugsėjo mėnesio tema pirmieji atsiuntė Obelių mokyklos-darželio mažieji kūrėjai (darbų vadovė – direktorė Jolanta Garunkštienė).

Adrija Mitalauskaitė (Obeliai)

salia002 salia003

Obeliečių įkandin savo kūrybą atsiuntė Boršos (Rumunija) XI klasės moksleiviai (vadovė Adriana Apati) ir Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos jaunieji kūrėjai – 4 ir 6 klasių mokiniai, vadovaujami pedagogių Gražinos Lekavičienės ir Dianos Černiuvienės.

D. Černiuvienė papasakojo apie rugsėjo mėnesio kūrybines dirbtuves: „Sugalvojom su vaikais tokią idėją. Dalyvavome Gailestingumo žygyje, šalia – Jėzaus paveikslas ir širdis. Mes nutarėm, kad tai – simboliška, nes gyvename lydimi Viešpaties malonės ir dovanodami meilę vieni kitiems. Šalia mūsų yra tai, kas Didingiausia. Tada nufotografavome mokyklą renovuojančius žmones. Kitoje fotografijoje – mes šalia žmonių, dirbančių turgelyje. Norėjome parodyti, kad šalia mūsų – paprasti žmonės, dirbantys savo darbą, ir kad jie mums yra svarbūs. Daugiausia laiko praleidžiame vieni šalia kitų. Kitose nuotraukose – vaikai susikibę rankomis ir palypėję ant paukščio skulptūros parke, sugulę po medžiu, parodydami, kad šalia mūsų – gamta, o mes – neatskiriama jos dalis, įsiamžinę prie kario skulptūros. Tai – simboliška: su mumis praeitis ir mūsų istorija.“

„Gimtasis…“ dėkoja dalyvaujantiems jaunųjų kūrėjų projekte ir laukia darbų spalio mėnesio tema „Rudens spalvos…“ 

Ši tema, kaip ir ankstesnės, plati kūrybai ir fantazijoms: kviečiame piešti, klijuoti mozaikas, fotografuoti įspūdingus gamtos vaizdus, kurti eiles.

Jūsų darbų laukiame iki spalio 25 d. Darbus siųskite el. paštu aldona.minkeviciene@gmail.com. Jeigu kyla neaiškumų, skambinkite tel. (8–620) 78248. 

„Gimtojo Rokiškio“ sumanyto projekto, nutiesusio draugystės tiltą tarp Rokiškio ir Boršos, globėjai – Rumunijos ambasada Lietuvoje ir ambasadorius Danas Adrijanas Balanesku.

J.Tūbelio progimnazijos 6 klasės, Boršos XI klaėsės, J.Tūbelio 4 klasės ir Obelių mokyklos darželio jaunųjų kūrėjų darbai.

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie