J. Tūbelio progimnazijos 6 a klasės vaikų grupinis darbas „Aš – lietuvis“. D. Černiuvienės nuotr.
J. Tūbelio progimnazijos 6 a klasės vaikų grupinis darbas „Aš – lietuvis“. D. Černiuvienės nuotr.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas.
Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo logotipas.

Baigiasi trečiasis tarptautinio jaunųjų kūrėjų projekto „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai“ mėnuo. Rokiškio ir Boršos (Rumunija) jaunieji kūrėjai birželio darbuose įprasmino tautybės tapatybę. Šio projekto globėjas – Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Danas Adrijanas Balanesku.

„Aš – rumunas“. Boršos aukštesniosios mokyklos jaunimo darbai

Primename, jog „Gimtojo…“ vykdomas tarptautinis jaunųjų kūrėjų projektas „Nauji veidai: kuria Rokiškio ir Boršos vaikai“ prasidėjo balandyje ir tęsis iki metų pabaigos. Šiame puslapyje – jaunųjų kūrėjų darbai „Aš – lietuvis, aš – rumunas“.

Darbus šia tema aktyviausiai kūrė nuo pirmojo mėnesio projekto idėjas puoselėjantys Boršos jaunimo grupė ir Obelių lopšelio-darželio vaikai. Rumunijos jaunųjų kūrėjų kuratorė, anglų kalbos mokytoja Adriana Apati pasakojo, jog Boršos moksleiviai sužavėti šia veikla: jie nekantriai laukia naujų temų, skatinančių tautiškumą, patriotizmą savo šaliai, papročiams, ir yra kupini minčių, kaip jas atspindėti. Jų darbuose vyrauja Rumunijos kultūrinio ir istorinio paveldo elementai: nuotraukose jaunimas vilki tautinius drabužius, pasipuošę Rumunijos vėliavomis, Boršos gatvėse susitinka su gyventojais ir propaguoja projekto temas bei pasakoja, kodėl jie šia veikla užsiima.

Obelių lopšelio-darželio (direktorė Jolanta Garunkštienė) mažieji kūrėjai birželio temą „Aš – lietuvis“ atspindėjo piešiniais ir kita technika kurtais darbais, kuriuose lietuvybė įprasminta per šeimą, gimtąjį miestą, tėvų namus, savo gatvę. Pagrindinis darbų akcentas – Lietuvos trispalvės spalvų deriniai, jausmų išraiška per šeimos santykius.

„Aš – lietuvis“.  Obelių lopšelio–darželio vaikų darbai. 

„Boružėlių“ grupės vaikų (4–5 m.) kolektyvinis darbas.
„Boružėlių“ grupės vaikų (4–5 m.) kolektyvinis darbas.

   Nuo gegužės projekte dalyvaujantys Juozo Tūbelio progimnazijos 6 a klasės vaikai (auklėtoja Diana Černiuvienė) temai „Aš – lietuvis“ sukūrė širdį. „Siunčiu tai, ką pavyko nufotografuoti. Idėja buvo šiek tiek kitokia, bet per atostogas labai sunku surinkti vaikus. Vaikai sugalvojo, jog nori į Rumuniją nusiųsti širdelę kaip draugystės simbolį. O kadangi tema buvo „Aš – lietuvis“, tai rumunams jie mojuoja Lietuvos vėliavos spalvų rankutėmis. Tik fotografas buvau

Aistis Šinkūnas (6 m.), Gabija Pivoriūnaitė (7 m.).
Aistis Šinkūnas (6 m.), Gabija Pivoriūnaitė (7 m.).

nevykęs. Bijau aukščio, o reikėjo išlipti per mokytojų kambario langą ant stogelio. Mano vaikai – tokie geriečiai, bijojo, kad auklėtoja nenugriūtų“, – apie pozavimo ypatumus pasakojo auklėtoja D. Černiuvienė.

 

Liepos mėnesio tema – „Mano miestas“.

Kviečiame jaunuosius kūrėjus savo darbus „Gimtajam…“ siųsti iki liepos 28 d. Projekte gali dalyvauti visi norintys: piešiantys, fotografuojantys, rašantys, mėgstantys rankdarbius ir kt. Visi darbai publikuojami „Gimtojo…“ internetinėje svetainėje www.grokiskis.lt, geriausiai atspindintys temą – kiekvieną mėnesį „Gimtojo…“ rengiamame projekto puslapyje, kuris, kaip ir internete atspausdinti kūriniai, pasiekia mūsų draugus ir skaitytojus ne tik Lietuvoje, bet ir Rumunijoje.  

Laukiame jūsų darbų. Darbų nuotraukas su autorių vardais, pavardėmis ir įstaigų pavadinimais siųsti adresu aldona.minkeviciene@gmail.com.; tel. (8–620) 78248.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments