Dangira Šatienė džiaugiasi, kad Rokiškio „Carito“ iniciatyvą rajono žmonės aktyviai palaikė. R. Keliuotytės nuotr.

Iš vaistažolių, lauko žolynų, daržų ir gėlių darželių surinktų gėrybių supintas vainikas apjuosė visą bažnyčios šventorių, vartus, Švč. Mergelės Marijos skulptūrą ir nusidriekė prie altoriaus. Ko tik čia nebuvo įpinta, puikavosi net šparaginių pupelių, šemukšnių kekės – nenuostabu, juk per Žolines nuo seno dėkojama už naujai subrandintą derlių ir visas malones.

„Į kvietimą nupinti bendrą Žolinių vainiką, kaip padėką už visas malones mūsų kraštui, šiemet atsiliepė per trisdešimt Rokiškio rajono  bendruomenių, įvairių organizacijų, pavienių žmonių ir šeimų. Žmonės negailėjo savo laiko, iš gražiausių savo daržų ir darželių žolynų pynė pynes ir nešė bendram vainikui. Labai džiaugiamės, kad ši „Carito“ organizacijos Rokiškio skyriaus iniciatyva taip palaikoma viso rajono žmonių ir, panašu, taps kasmete tradicija“, –  džiaugėsi ir visiems dėkojo Rokiškio „Carito“ skyriaus vedėja Dangira Šatienė.

Tiesa, vainiko ilgis nepasiekė 550 m – tiek siekta nupinti, pažymint Rokiškio miesto 520-metį ir „Carito“ įkūrimo Lietuvoje 30-metį. „Suskaičiavome 450 metrus – bet tiek užteko, apjuosėme visą šventorių, išpuošėme visus vartus ir bažnyčią. Ir tai dvigubai daugiau nei pernai, kai buvo nupintas 228 metrų vainikas“, – sako D. Šatienė, nepamiršusi nė vieno pažymėti ir padėkoti, kuris prisidėjo prie šios bendruomeniškos iniciatyvos – bažnyčioje buvo suvertos kortelės, ant kurių surašyti visi, kartu pynę vainiką.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie