15min.lt nuotr.

Kainų šuolis paveikė smulkius ir vidutinius ūkininkus

Kainų lyginimo portalo Pricer. lt duomenimis, nuo 2021-ųjų iki šių metų vasario didmeninės benzino ir dyzelino kainos Lietuvoje išaugo maždaug trečdaliu. Per pastaruosius 18 mėnesių trąšų kainos padvigubėjo ir nuo karo Ukrainoje pradžios taip pat pastebimai šoktelėjo, rodo „Gro Intelligence“ duomenys.

„Jau praėjusiais metais ir pirmuosius du šių metų mėnesius stebėjome kainų šuolius, ypač skaudžiai paveikiančius smulkius ir vidutinius ūkininkus. Todėl šiuo metu dažno ūkio plėtra yra prislopusi. Tai pastebime ir dėl pakitusių ūkininkų veiklos finansavimo poreikių. Matome, kad užklausų dėl į verslo plėtrą orientuotų finansavimo priemonių, tokių kaip lizingas naujai ūkinei technikai įsigyti, gauname kiek mažiau“, – komentuoja nebankinio finansavimo technologijų platformos „SME Finance“ projektų vadovas Audrius Česnakas.

Apyvartines lėšas panaudoja įvairiai

Finansavimo eksperto teigimu, šiuo metu smulkiems ir vidutiniams ūkininkams kur kas aktualiau išlaikyti verslą. Esminis būdas, kaip tai padaryti – išlaikyti apyvartą. Verslo išlaikymas ilgainiui lemia jo konkurencingumą rinkoje ir vėliau gali padėti vėl orientuotis į plėtrą.

„Pavyzdžiui, paprastai derlių nuėmę ir realizavę žemdirbiai dalį gautų lėšų atideda kito sezono trąšoms įsigyti. Savo ruožtu šių trąšų kaina įeina į jau kitų metų derliaus kainą galutiniams vartotojams. Tačiau turint pakankamai apyvartinių lėšų, nespėjusias dar labiau pabrangti trąšas galima įsigyti iš anksto. Tokiu atveju kitų metų derliaus kaina rinkai būtų palankesnė, o ūkis toje rinkoje galėtų pasiūlyti konkurencingesnę produkcijos kainą“, – pavyzdį pateikia A. Česnakas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
plius
plius
2022 22 kovo 13:08

o kam trasu noriu ekologijos

Rekomenduojami video: