Grotos, už kurių kambaryje buvo patalpintas psichikos negalios ir agresyvaus elgesio globotinis, dabar jau išmontuotos rūsyje. Gintaras Girštautas sakė, jog vos tik sužinojęs apie jas, liepė išmontuoti. A.Minkevičienės nuotr.
Grotos, už kurių kambaryje buvo patalpintas psichikos negalios ir agresyvaus elgesio globotinis, dabar jau išmontuotos rūsyje. Gintaras Girštautas sakė, jog vos tik sužinojęs apie jas, liepė išmontuoti. A.Minkevičienės nuotr.

Vienas sunkią psichikos negalią turintis gyventojas rastas užrakintas kambaryje, jis negalėjo laisvai judėti. Incidentą komentuodamas įstaigos direktorius Gintaras Girštautas sakė, jog minimas globotinis į įstaigą atvežtas kove iš Klaipėdos rajono. Artimieji ligonio priežiūros atsisakė dėl nevaldomojo  elgesio. Grėsmę kitiems globotiniams ir darbuotojams keliantis, fiziškai tvirtas vyras buvo apgyvendintas vienas kambaryje. Aukšte, kuriame jis įkurdintas, tebevyksta remontas. Dėl jo ir kambarių, skirtų izoliacijai dėl COVID-19, globotinių gyvenimo sąlygas teko kiek pakeisti. Daugiau nei pusantro mėnesio dėl atostogų ir ligos nedirbęs įstaigos vadovas į tarnybą grįžo rugpjūčio 31 d. Socialinė darbuotoja jam ne kartą skundėsi, kad klaipėdiškis agresyvus, kelia pavojų kitiems globotiniams, niokoja įstaigos turtą.

Pasak G. Girštauto, rajone kelias dienas dirba Seimo Kontrolieriaus įstaigos Žmogaus teisių biuro atstovai, jie lankosi Skemų socialinės globos namuose. Tikrintojai paprašė palydėti į kambarį, kuriame apgyvendintas agresyvus klaipėdiškis. Tada ir išlindo yla iš maišo – kambaryje grotomis atskirtame 4 kv. m plote rastas užrakintas minėtas globotinis. „Taip tikrai neturėjo būti. Nežinau, kodėl patyrusi socialinė darbuotoja nusprendė jį taip izoliuoti nuo kitų globotinių. Įstaigoje pradėtas vidinis patikrinimas. Tikrai nieko neslėpiau, pats nežinojau, kad taip padaryta“, – situaciją komentavo G. Girštautas.

Rokiškio policijos pareigūnai detaliau informacijos kol kas nekomentuoja. Komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas sakė, jog per ilgą jo tarnybą tokio pobūdžio pranešimą apie įstaigoje galimą neteisėtą laisvės atėmimą gauna pirmą kartą.

PAPILDYTA

Globos namuose – tikrintojų apgultis

Nuo pirmadienio Skemų socialinės globos namuose dirbančios Seimo kontrolierių įstaigos žmogaus teisių biuro komandos vadovas Vytautas Valentinavičius patvirtino, kad globos namuose rastas neteisėtai įkalintas globotinis. Pasak biuro vadovo, į šią patalpą tikrintojų darbuotojai nenorėjo įleisti. Į kambarį patekus, anot V. Valentinavičiaus, vaizdas šokiravo: už sumontuotų grotų, kurių durys rakinamos, laikytas psichikos ligonis. Už grotų, pagal biuro vadovo turimus duomenis, buvo pastatytas kibiras gamtiniams reikalams atlikti. Kitoje kambario dalyje buvo apgyvendinti dar du globotiniai, priversti matyti vyro gyvenimą narve.  Pirminiais duomenimis, globotinis už grotų galėjo gyventi apie pora savaičių, tačiau tikslesnį įkalinimo laiką išsiaiškins ikiteisminis tyrimas, kurį pradėjo policija. V. Valentinavičius, paklaustas apie pirmą vaizdo įspūdį, sakė, jog buvo jausmas, kad tikrintojai pateko į areštinę.

Žmogaus teisų biuro komanda globos namuose dirbs iki penktadienio. Tačiau jau dabar, kaip per trumpą spaudos konferenciją sakė biuro vadovas, yra užfiksuota ir daugiau didelį nerimą dėl žmogaus teisių galimo pažeidimo keliančių įtarimų. Biuro darbuotojai pasikėlė globos namų filmuotą medžiagą, šiomis dienomis globos namai – po akyla Žmogaus teisių biuro komandos kontrole: analizuojami ir stebimi visi globos namų vaizdai – darbuotojų ir globotinių judėjimas, įstaigos lankytojai, kalbamasi su įstaigos darbuotojais ir globotiniais. V. Valentinavičius sakė, apie jau nustatytus pažeidimus skubiai informuotas Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Skemų socialinės globos namai pavaldūs šiai ministerijai. Biuro vadovo teigimu, į globos namus aiškintis situacijos atvyksta ir ministerijos  komanda, o ministras, V. Valentinavičiaus teigimu, jau šiuo metu priiminėja tam tikrus sprendimus dėl įstaigos vadovybės.

 

Rokiškio miesto 521 gimtadienis 2

15
Rašyti komentarą

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
14 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
aldona....Adomasdanasskemui Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Adomas
Adomas

Gerbiamieji komentatoriai. Suprantu ir burbulo pūtėjus tikrintojus- rado progą pasireklamuoti. Bet užjaučiu ir Slaugos namų dirbančiuosius. Nepažįstu direktoriaus, nežinau jo „griekų“ ir pasiekimų, bet jeigu globojamam žmogui Dievas atima protą, tai su juo susikalbėti būna net ir neįmanoma. Šunų daugyklų klausimas labai lengvai sprendžiamas, o su „protu susipykusiais“ pamatysim kaip išspręs….. Užuojautos visiems….

Ietis
Ietis

Direktorius sako, kad grotos dekoratyvinės. Tai kad tos grotos ir mešką sulaikytų. Direktorius sako, kad jis apie grotas nežinojo. Blogas tu direktorius, jei nežinai kas vyksta tavo globos namuose. O dabar viską nurašo ant slaugytojos. Tai koks tu vyras ir direktorius, jei viską nurašai ant darbuotojos?

Greta Š.
Greta Š.

Pagaliau. 🙂 Ten jau senai reikėjo patikrinimo, o ypač dėl žmogaus teisių.

Roma
Roma

O taip visus teisė ir menkino, bet pasirodo pats Girstautas prisidirbes iki ausų! Artistas mat nežinojo apie grotas, per telika sakė tipo čia dekoratyvinės. Melagis!

Rankena
Rankena

Eikit ir tikrinkit psichiatrinę . Ar ten ligoniai gali išeiti,ar yr palatų duryse rankenų, lauke leidžia būt laisvai.

....
....

Psihiatrinei reikia pradet nuo priemimo skyriaus tikrint, labai idomu butu suzinoti pagal kokius kriterijus priimineja i darba. Nuejes vien pasijauti kaip skuduras pasnekejes su ponia.
Linkiu nebuti ponei taip susireiksminusiai ir vis tikiu, kad lazda turi du galus. Tokiem zmonem , netokiose vietose dirbt.

aldona
aldona

Gandai ..kiek „kainuoja“.. sklando?

rom
rom

cia kaip lukasenka ar ne perilgai uzsisedejo

Onė
Onė

Manau reikia darbuotojus visus atostogų savaitei išleisti, o tikrintojai tegu padirba jų vietoje su psichiniais ligoniais, kai nėra darbuotojams jokių apsaugos priemonių ir nežinai ar šiandien gyvas grįši namo po darbo. Šią problemą reikėjo jau seniai spręsti, jei būtų užtalžytas bent vienas darbuotojas ar gyventojas, kas tada ,irgi direktorius kaltas. Kokie soc. darbuotojų padėjėjų atlyginimai, tik keliami soc darb dirbantiems su šeimomis , atvejo vadybai.GIMK , o kodėl darbuotojams kurie tiesiogiai dirba su tokiais ligoniais rizikuodami savo gyvybe tik daugiau keliais eurais virš MMA gauna. Dabar laukiama Ministerijos darbuotojų, o jie nesilankydavo, neaudituodavo, kur jie anksčiau buvo? Ir kvailiui aišku… Skaityti daugiau »

skemas
skemas

TIK direktorius čia ir kaltas. Skemų soc. globos namuose ne vieta pavojingiem gyventojam, tokį reikia iškart perkelti į Rokiškio psichiatrinę ligoninę, nes soc. namai nėra pritaikyti ir ne toks jų darbas. Na o bet tačiau kiekviena galva ten skaičiuojama pinigais ir direktorius nesuinteresuotas iškeldinti pinigėlių iš savo kunigaikštystės. Finansiškai naudingiau rakint juos prie lovų, arba išvis į narvą uždaryt. Ir niekas tokioj įstaigoj nevyksta be jo žinios, o jei vyksta, tai atsiprašant š tu o ne direktorius. Gaila soc. darbuotojos, ant kurios šitas „direktorius“ nurašys visus kaltinimus. O pats kaip visada išlys sausas. Gėda

skemui
skemui

Psichiatrijos ligoninėje tik gydoma, ten tikrai ne nuolatinė gyvenimo vieta bet kokios psichikos ligoniams.

skemui
skemui

o tai manai, kad psichiatrinėj kas laiko tokius ar kitokius ligonius . Palaiko maksimu pora mėnesių. Ne tie laikai, kai jie ten gyvendavo. O pačioj psichiatrinėj tai manai dirba robotai? Ir ten reiks rišti ar uždaryti. Aplinka šiuo metu labai mėgsta iš rimtų dalykų sukurti burbulus. Tai šunys jiems aukščiau visko, tai dabar. O kaip tokį ligonį -patarkit triukšmadariai- globoti. Ot pabandykit.Aplamai ar tokiam stovy žmogui ta laisvė reikalinga?Juk panaėius pats Aukščiausiasis įkalino jų kūnuose. Reikia tik melstis už tokius ir tik džiaugtis, kad dar yra darbuotojų nors kaip juos globojančių. P.S. Aš niekada nesirbau Skemuose ir tikrai nedirbsiu. O… Skaityti daugiau »

danas
danas

Ne ten pavojingiems vieta pritariu, todel ir taip gaunasi, pavojus priziūrėtojams ir žmogaus teisiu suvaržymas, psichinėj tuoj raminančių ir apramins, apgydys o jei ne ten yra priemones matomai kai kurios civilizuotos

Tolikas
Tolikas

Ir priėjo brisius galą

tolikienė
tolikienė

Kas čia po galais kalba apie galus? biliūnas ar orvelas?