Įvertinkite akumuliatoriaus būklę

Tikriausiai sutiksite, jog mažiausiai norėtųsi, jog kelionės metu nebegalėtumėte užvesti savo automobilio – siekiant to išvengti, reikėtų patikrinti akumuliatorių. Paprasčiausia šiuo atveju įsigyti voltmetrą (jam tikrai neprireiks didelių investicijų) ir atkreipti dėmesį į gautus rodmenis. Vieno vienintelio atsakymo, kiek voltų turi rodyti pakrautas akumuliatorius, nėra, tačiau jei įtampa siekia 12,5 – 12,7V, apie papildomą krovimą galvoti nereikia. 12-12,5V įtampa pavojaus signalų taip pat nesiunčia, tačiau prieš ilgesnę kelionę žiemą akumuliatorių visgi reikėtų pakrauti. Tuo tarpu esant mažesnei nei 12V įtampai be papildomo krovimo į išvyką ruoštis nerekomenduojama.

Patikrinkite visus svarbiausius skysčius

Prieš ilgesnę išvyką svarbu patikrinti pagrindinius eksploatacinius skysčius: aušinimo, stabdžių, vairo stiprintuvo ir patikrinti tepalus. Visų jų spalva turėtų būti nepakitusi, o taip pat neturėtų matytis drumzlių ir kietųjų medžiagų. Svarbus ir langų plovimo skystis – šaltuoju sezonu reikėtų naudoti net ir esant minusinei temperatūrai sėkmingai savo darbą atliekančius gaminius. Jei žinote, kad teks važiuoti vietomis, kur ne visuomet galėsite rasti parduotuvę, pravartu kartu su savimi pasiimti papildomą šio skysčio talpą. Taip pat reikėtų pagalvoti, kaip ryte nuvalysite apšalusius stiklus – tam, kad sutaupytumėte vietos, išvykos metu gali pakakti ir patikimo gremžtuko.

Apžiūrėkite valytuvus

Valytuvų šluotelėms darbo dažniausiai netrūksta, todėl nieko stebėtino, kad jos anksčiau ar vėliau susidėvi. Tam, kad su nusidėvėjimo pasekmėmis nesusidurtumėte būtent kelionės metu, juos reikėtų apžiūrėti. Patikrinkite, ar jie tvirtai priglunda prie stiklo ir nepalieka jokių žymių ar dėmių – tuomet būsite tikri, jog nuo priekinio stiklo sniegas ar vanduo bus nuvalomi efektyviai. Jei visgi šios detalės Jums kelia abejonių, prieš kelionę jas pravartu pasikeisti – šį darbą lengvai galėsite atlikti ir patys.

Įsitikinkite, jog gerai veikia kondicionierius

Jei dažniausiai važinėjate tik iš namų į darbą ir atvirkščiai, gali pasirodyti, jog šildymo sistema veikia nepriekaištingai, tačiau išsiruošus į ilgesnę kelionę ji gali pažerti nemalonių staigmenų. Tad šią sistemą verta patikrinti pas specialistus arba, jei įtariate, kad jokių nesklandumų neturėtų kilti, tiesiog atlikite ilgesnį bandomąjį važiavimą. Tikėtina, kad jo metu išryškės ir kitos sunkiau pastebimos problemos, kurias dar ramiai galėsite susitvarkyti iki būsimos išvykos.

Pasirūpinkite svarbiausiais pagalbos reikmenimis

Savaime suprantama, kad gesintuvas, vaistinėlė, liemenė ir atsarginė padanga visuomet turėtų būti Jūsų automobilio bagažinėje, tačiau leidžiantis į ilgesnę išvyką, reikėtų pagalvoti ir apie papildomus reikmenis. Pravartu turėti vilkimo lyną ir užvedimo laidus – jie neužims daug vietos, tačiau kritinėse situacijose gali labai praversti. Jei esate iš tų žmonių, kurie kruopščiai apgalvoja kiekvieną galimą situaciją, galite įsidėti ir prožektorių, universalias reples ir atsuktuvą.

Atkreipkite dėmesį į padangas

Logiška, kad šaltuoju sezonu jau yra naudojamos žieminės padangos, tačiau net ir tuomet, jei su jomis važinėjote vos kelias savaites, dar kartą turėtumėte patikrinti jų būklę. Nors staigmenų būti neturėtų, pravartu patikrinti, ar protektoriaus gylis nėra mažesnis nei 3mm ir, žinoma, apžiūrėti, ar ant padangų neatsirado akivaizdžių pažeidimų.

Jei visgi žiemos metu naudojate demisezoninius ratų apavus, prieš ilgesnę kelionę derėtų pagalvoti apie pokyčius. Su tokiomis padangomis apsnigtais ar apledijusiais keliais važiuoti nebus nei malonu, nei saugu – jos labiau tinka neilgoms miesto kelionėms. Apie tai, kaip pasirinkti žiemines padangas, plačiau skaitykite čia, o norėdami jas nusipirkti palankia kaina, aplankykite Pigu.lt el. parduotuvę.

Pagalvokite apie savo ir keleivių komfortą

Geriausia, jeigu keliausite apsirengę patogiais, judesių nevaržančiais drabužiais – salone bus šilta, tad tikėtina, kad galėsite nusivilkti ir šiltesnę striukę. Verta pagalvoti ir apie užkandžius bei gėrimus. Tokioms kelionėms puikiai tinka vanduo, sultys, vaisiai, riešutai ar netgi sausainiai. Žinoma, visus juos galima įsigyti ir pakelės degalinėse, tačiau tikriausiai net nereikia sakyti, jog tuomet teks susimokėti kur kas daugiau.

Jei ruošiatės įveikti itin ilgą atstumą, reikėtų išspręsti ir vairavimo klausimą. Idealiu atveju automobilį reikėtų vairuoti pakaitomis – tuomet pavyks išvengti nuovargio. Kai tokios galimybės nėra, maršrutą suplanuokite taip, kad vairuotojas naktį galėtų pailsėti ir išsimiegoti – net ir tuomet, jei jis yra labai patyręs ir ištvermingas, šiuo paros metu reakcija yra kur kas prastesnė.

Apgalvoję visus šiuos niuansus, sėkmingai pasiruošite būsimai išvykai automobiliu – net ir pačios prasčiausios oro sąlygos neturėtų tapti dideliu iššūkiu. Beliks tik suplanuoti kuo įdomesnį ir vaizdingesnį maršrutą ir leistis į nuotykius!

Užs. 1374

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: