blank

Vasaros sezonas „Šlepetijai“ ir jos įkūrėjui Tadui Bybartui – gana ramus metas. Nors šis šeimos verslas siuva ir lengvutes linines šlepetes, populiariausias jų gaminys –  šiltos vilnonės, vyriškos šlepetės. Dažniausiai žmonės jas atsimena šaltuoju sezonu, artėjant Kalėdoms ar Naujiesiems metams. Pavasaris ir vasara šlepečių kūrėjams yra metas apgalvoti ir įgyvendinti naujus dizainus, perkelti ant šlepečių sudėtingesnius siuvinėjimus, patobulinti turimus modelius. Ant viršutinio šlepečių sluoksnio galima išsiuvinėti tiek tekstą, tiek paveikslėlius. „Šlepetijoje“ nuolat gimsta įvairiausi dizainai ir užrašai – dažniausiai smagūs, tačiau šį pavasarį sukurtos ir specialios Ukrainos palaikymui skirtos šlepetės.  Galbūt toks apavas būtų taikli dovana tėčiui artėjančios Tėvo dienos proga?

Kiekvienos šių gamintojų šlepetės yra užbaigiamos rankomis, todėl gali būti pritaikytos tiek individualiai būsimo avėtojo kojai, tiek asmenybei – išsiuvinėjant, pavyzdžiui, frazę, kuri yra Jūsų tėčio „firminė“.

T. Bybartas prisimena, jog tėčiams jų šmaikščių atžalų prašymu yra gaminęs šlepetes su užrašais „Namų Karalius (kol negrįžta Karalienė)“, dvi šlepetes su užrašais „Kairė“.

Taip pat vaikai renkasi užrašyti ir jaukias, širdį kaskart sušildančias frazes, pavyzdžiui, „Namai ten, kur esi tu“.

blank

Tiesa, paskutinįjį šlepečių dizainą padiktavo visiems neigiamų emocijų audrą sukėlę įvykiai – Rusijos karas prieš Ukrainą. Jam prasidėjus, netrukus „Šlepetijos“ pasiūloje atsirado dvejos ryškios, Ukrainos vėliavos spalvų šlepetės, skelbiančios „Slava Ukraini“ ir garsųjį šūkį „Ruskij korabl, idi naxui“.

T. Bybartas sako sulaukęs ir pastabų, kad gal nederėtų tokių užrašų siuvinėti ant šlepečių, bet jis priminė, kad šią frazę kaip nedalomą posakį patvirtino netgi Lietuvių kalbos komisija. Net 40 proc. pelno, gauto pardavus būtent šias šlepetes, skiriama Ukrainos kariams padedančiai organizacijai „Blue/Yellow“.

Kadangi dažnai  „Šlepetijos“  gaminiai yra būtent vyriškos šlepetės, pastaruoju metu sukurta ir naujų dizainų vyrams. Pavyzdžiui, Houmeris Simpsonas, siekiantis spurgos ar songokas. Šlepetes taip pat galima papuošti supermeno arba Kapitono Amerikos simboliai. Kasdien žvelgiant į savo mėgstamą animacinio filmuko herojų, lengviau įsikvėpti naujos dienos iššūkiams ir darbams.

blank

Nors turime įsivaizdavimą, kad šlepetės turėtų kojas sušildyti, kokybiškos lininės šlepetės praverčia karštuoju sezonu. Pasak T. Bybarto, jas avėdamas jautiesi taip patogiai, lyg basas, natūrali lino medžiaga atvėsina koją, daug geriau nei sintetinės medžiagos sugeria nemalonius kvapus. Todėl patogus namų apavas per artėjančius vasaros karščius – ne mažiau svarbus nei poreikis sušilti kojas spaudžiant šaltukui.

O ką jūs užrašytumėte ant šlepečių savo tėčiui?

 

Užs. 630

 

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments