blank

Kiekvienas norime saugiai ir laiku gauti prekes ar nusiųsti siuntas artimiesiems. Ypač jeigu tai yra ilgai lauktas pirkinys ar dovana artimajam. Siuntos pristatymo laikas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gali skirtis pagal individualų užsakymą. Šiame straipsnyje pateikiami 3 pagrindiniai aspektai, lemiantys siuntos gabenimo terminą.

1. Pasirinktas pristatymo būdas

Elementaru, kad nuo pasirinkto pristatymo būdo skirsis siuntimo greitis. Šiandien galima rinktis standartinį arba skubų siuntinio pristatymą tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse. Pavyzdžiui, jeigu domina pigios ir greitos siuntos iš Lenkijos, Anglijos, Vokietijos, ieškokite geriausio pasiūlymo kurjerių tarpininkų interneto svetainėje. Čia rasite skirtingų vežėjų pasiūlymus vienoje vietoje.

Tai itin lengvas būdas, leidžiantis greitai surasti tinkamiausią pristatymo galimybę. Tereikia suvesti siuntėjo, gavėjo adresus ir pakuotės tipą, svorį bei jos matmenis (aukštį, plotį, ilgį). Suvedus reikalingus duomenis, pateikiamas skirtingų vežėjų pasiūlymų sąrašas, kuriame nurodytas vidutinis transportavimo terminas, kaina ir kita naudinga informacija.

2. Kokybiška pakuotė ir tinkamai užpildyti dokumentai

Nurodytas siuntimo terminas prie pasirinkto pristatymo būdo yra preliminarus. Visgi, jeigu siuntinys nėra tinkamai supakuotas, transportavimas, tikėtina, truks ilgiau. Netinkamai supakuota siunta kelionės metu gali plyšti, todėl turinys gali būti pažeistas. Tokiu atveju siunta gali būti sustabdoma terminaluose ir perpakuojama.

Be to, jeigu norite išsiųsti siuntinį už Europos Sąjungos ribų, turite užpildyti tam tikrus dokumentus. Siunčiami daiktai į trečiąsias šalis, pirmiausia, pasiekia muitinę. Svarbu paminėti, kad muitinės formalumų procedūrų laikas nėra nustatytas iš anksto, todėl nėra įtrauktas į vidutinį siuntimo terminą. Dokumentuose muitinei būtina pateikti:

  • informatyvų ir tikslų siuntos turinio aprašymą;
  • eksporto priežastį;
  • daiktų kilmės šalį.

Jeigu muitinėje nustatoma, kad siunčiami kiti nei deklaruoti daiktai arba nurodyta klaidinga eksporto priežastis, gali būti pritaikytas papildomas muito mokestis. Kai kuriais atvejais siunta gali būti grąžinta siuntėjui. Taip pat siunčiamiems daiktams yra priskiriamas unikalus HS prekės kodas. Šį nurodyti reikia užsakymo pateikimo metu, pildant sąskaitą muitinei.

3. Pristatymo vietovė

Siuntimo laikui įtakos turi ne tik pati šalis, teisingai užpildyti dokumentai, bet ir pristatymo vietovė. Jeigu gavėjas gyvena viename iš didžiųjų miestų, tikėtina, kad siuntinys bus pristatytas vos per kelias dienas. Vis dėlto, jeigu siuntinys siunčiamas į užmiestį, siuntimo terminas gali būti ilgesnis, mat kaimo vietovėse siuntos pristatomos rečiau bei lėčiau nei miestuose. Be to, miestuose galima pasirinkti tiek pristatymą kurjeriu, tiek atsiėmimą paštomate.

Taigi, visi aukščiau minėti aspektai daro įtaką siuntos pristatymo terminui. Svarbiausia – pasirinkti patikimus kurjerių tarpininkus, kurie gali patogiai vienoje vietoje pateikti bent kelis kurjerių pasiūlymus ir pristatymo laikus. Taip pat ne ką mažiau svarbus kokybiškas siuntų pakavimas ir tikslingas dokumentų pildymas, jeigu siuntos gabenamos į trečiąsias šalis.

Užs. 1388

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: