K. Pabijuto pieš.

Strėlės – buvusiems

Ūkiniai klausimai išgvildenti beveik be diskusijų. Kiek ilgiau užtrukta dėl pernai metų finansinių ataskaitų: pasigesta buvusių rajono vadovų atsakomybės dėl 2015–2016 m. nustatytų pažeidimų Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokykloje ir Antano Strazdo Kamajų gimnazijoje. Tarybos pozicijoje dirbantys politikai nukreipė strėles į per interpeliaciją iš postų pašalintus buvusį vicemerą Egidijų Vilimą ir savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Rancevą. Abu jie – rajono tarybos nariai. Motyvuota, kad jų neatsakingumas ir reikiamos kontrolės nebuvimas atvedė net prie tragiškų padarinių (priminta šių švietimo įstaigų girtų direktorių pernai sukeltos skaudžios avarijos, kurioje vienas žmogus žuvo, kitas – sužalotas, istorija. Po tragedijos direktoriai iš darbo atleisti, dėl avarijos, kurią sukėlė Kamajų gimnazijos direktorius  Augutis Tymukas, tebevyksta teismai). Tarybos nariai priekaištavo, jog pernai buvę patikinti, kad audito ir kontrolės nustatyti mokyklų trūkumai pašalinti, bet paaiškėjo, jog kai kurios „uodegos“ tęsiasi iki dabar. Pasiūlyta net kreiptis į teisėsaugą, kad ji atliktų tyrimą, ar iš švietimo sritį kuravusių rajono vadovų nebuvo tyčios, interesų ar nusikalstamo aplaidumo.

Užkliuvo už komisijų

Tačiau ilgiausiai taryba įstrigo dėl dviejų komisijų. Pasikeitus tarybos daugumai, komisijoms, atsakingoms už etiką ir antikorupciją, pirmininkus turi teisę merui siūlyti tarybos opozicija. Etikos komisijai vadovauti buvo pasiūlytas „tvarkietis“ E. Vilimas. Tačiau jo kandidatūra, kaip ir pati komisija, nepatvirtinta, nes pristigo palaikymo. Merui Antanui Vagoniui prieš posėdį įteiktas 10 tarybos narių pasirašytas raštas, kuriame išdėstyti nepasitikėjimo E. Vilimu, kaip galimu Etikos komisijos pirmininku, motyvai. Dalis pozicijoje dirbančių politikų atvirai sakė už jį nebalsuosią, nes esą E. Vilimas elgiasi neetiškai keldamas balsą per komitetus ir taip įžeidinėdamas tiek politikus,  tiek ir sprendimų projektus tarybai rengiančius savivaldybės administracijos darbuotojus. Priminta, kad E. Vilimas  iš vicemero pareigų buvo pašalintas būtent dėl neatsakingo požiūrio kuruojant rajono švietimą.ž

E. Vilimas replikavo, jog valdantieji jo tiesiog bijo, nes visuomet išsako tiesią, aiškią nuomonę ir pridūrė nesiveržiąs į šios komisijos pirmininkus. Suabejota, ar taryba gali tvirtinti komisiją, kol dar nėra išrinkti visi seniūnaičiai, kurie pagal patvirtintą komisijos narių proporciją turi teisę būti deleguoti į šią komisiją. Nutraukus debatus paskelbtas balsavimas E. Vilimui buvo nepalankus, tad iki rugsėjo lieka senoji Etikos komisijos sudėtis.

Dar karščiau vyko Antikorupcinės komisijos tvirtinimas. Jos pirmininku dvi frakcijos – „Tvarka ir teisingumas“ bei NR. 1 – pasiūlė Stasį Mekšėną. Kiekviena taryboje dirbanti frakcija turi teisę į šią komisiją siūlyti po vieną tarybos narį. Visos, išskyrus „tvarkiečius“, kurie savo narį būtų delegavę rugsėjyje, po vieną narį ir pasiūlė. Tačiau „tvarkiečiai“ ir socdemų atskilėliai, susibūrę į frakciją Nr. 1, tikėjosi būti protingesni – drauge pasiūlė į komisiją laisvą narį. Mat į tarybą su koalicija „Už laisvę augti“ patekęs, o vėliau nuo jos atskilęs S. Mekšėnas nepriklauso nei pozicijai, nei opozicijai. Būtent tokia politikos „nesvarumo“ būsena tapo ginčų ašimi. Replikuota, jog ir kitos frakcijos mesis į poras ir pasiūlys papildomai savo kandidatų, turinčių mandatų. Nutarta tašką padėti balsuojant. Bet prieš tai S. Mekšėnui leista pristatyti veiklos programą. Nuo Antikos laikų pradėjęs kandidatas oratoriškai kvietė visus taikytis, nesidairyti atgal, dirbti žmonių labui ir gerovei, ką prisiekė jis pats.  Tokia  S. Mekšėno oratorija didžiosios dalies tarybos narių nepaveikė: kandidatas klaustas, ar jis nebus pažeidžiamas kreditorių, kurie jam  suteikę kelių dešimčių kreditus, teirautasi, iš ko jis gyvenąs, nes jo bendrovėje mokamų atlyginimų vidurkis gegužę siekė vos per 200 eurų? Ir ar jam, dabartinį Antikorupcinės komisijos pirmininką Stasį Meliūną viešai apkaltinusiam nepagrįstais dalykais, apskritai etiška kandidatuoti į šias pareigas? S. Mekšėnas sakė, kad su bendravardžiu Meliūnu susitaikė, jo atsiprašė, o dėl kreditorių galimos įtakos prašė nesijaudinti patikinęs, jog to nebus. Taip pat ir dėl šeimos pajamų, nes bendrovės atlyginimų vidurkis žemas tik todėl, kad iš dešimties darbuotojų keli dirba po ketvirtį ar pusę etato.

Tačiau išsiplauti munduro S. Mekšėnui nepavyko – pozicijoje dirbantys politikai nenorėjo jo matyti prie komisijos, atsakingos už antikorupciją, vairo. Taigi ir Antikorupcijos komisija iki rugsėjo posėdžio dirbs senąja sudėtimi.

Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Selis
Selis
2018 1 rugpjūčio 18:50

Naujosios daugumos skystablauzdziai bijo turinciu stubura zmoniu, kaip S. Meksenas ir E. Vilimas.

Petras
Petras
2018 29 liepos 7:39

Naujoji dauguma tai senoji gvardija ginanti Kanopu ir partinstruktoriu interesus. Uztenka prisimininti kaip “Uz laisve augti” bande prastumti Kanopa desniuju jegu priedangoje… Todel ir pabego St. M. nuo apsimetelio Masiulio ir Ko.

Petras
Petras
2018 28 liepos 18:01

St. M. pazeidziamumas tai dirbtines daugumos fantazijos, palyginus su pazeidziamumu vykdant prekyba su Minsku. Minskas paveldejo SSSR struktura, ten uzsienio prekyba vyko per KGB. Kaip vertinti ta fakta, kad prekeiviai tinka KGB… tai net pazeidziamumu nepavadinsi…

Henka
2018 27 liepos 20:51

Be reikalo St, M. atsiprase Minsko mokyklos aukletinio, komunisto…. Kalbama, kad, Minsko mokyklos aukletini, net konservatoriai ji salins is partijos, del bendravimo su komunistais…

Rekomenduojami video: