blank

Anketos klausimai

NVSC primena, kad, gavus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, būtina nedelsiant izoliuotis ir susisiekti su savo šeimos gydytoju. Kitas žingsnis, kurį galima padaryti patiems nelaukiant specialistų skambučių, – pateikti svarbią su susirgimu susijusią informaciją užpildant anketą NVSC interneto svetainėje (nvsc.lrv.lt).

Anketoje pateikiami klausimai yra tokie patys, kokius įprastai užduoda ir epidemiologinį tyrimą atliekantis specialistas. Joje prašoma nurodyti užsikrėtimo aplinkybes, darbovietes, vietas, kuriose lankėsi, apibūdinti simptomus bei kitą epidemiologams svarbią informaciją.

„Kol išsiaiškiname visą informaciją telefonu, vienam žmogui tenka skirti daug laiko – žinoma, tai priklauso nuo žmogaus kalbos, situacijos, bet kartais pokalbis trunka net 15–20 min. Jeigu užsikrėtęs asmuo nurodo kontaktinius asmeninius, turime kitoje sistemoje paskelbti šią informaciją, todėl sugaištame nemažai laiko“, – sakė NVSC Rokiškio skyriaus vedėja D. Bulovienė.

Paprasta užpildyti

Elektroninę anketą užpildyti išties nesudėtinga, be to, anketos puslapyje yra išsami instrukcija bei vaizdo medžiaga.

„Apklausą užpildyti padės vaizdinė medžiaga – įėjus į NVSC internetinę svetainę yra pateiktas filmukas, kuriame nurodomas infografikas, ir būtini žingsniai, kaip užpildyti anketą“, – sakė D. Bulovienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1