J. Kačerausko nuotr.

Pasitaiko retai

Lietuvoje vidutiniškai registruojami du stabligės atvejai per metus. Praėjusiais metais stabligė buvo diagnozuota trims asmenims.

Kaip informavo NVSC Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vedėjas Pavlius Gaigalas, Rokiškio rajone susirgimų stablige nėra registruota nuo 2000 m. Iki 2000 m yra buvę du atvejai. Abu susirgusieji buvo vyresnio amžiaus ir abu mirė.

Patikimiausia apsauga – skiepai

Pagrindinė stabligės profilaktikos priemonė – skiepai. Kūdikiai stabligės vakcina skiepijami kartu su difterijos ir kokliušo ar dar daugiau komponentų turinčiomis vakcinomis. Paaugliai ir suaugusieji stabligės vakcina skiepijami kartu su difterijos vakcina. Vėliau palaikomosios vakcinos dozės suaugusiesiems rekomenduojamos kas 10 metų. Traumų patyrę asmenys, kurie stabligės vakcina seniai nebuvo skiepyti, skiepijami kartu su serumu ar imunoglobulinu nuo stabligės.

Kaip informavo P. Gaigalas, Rokiškio rajone 2017 m. nuo difterijos stabligės vakcina pasiskiepijo 932 asmenys, patyrę traumų. Būtina skiepytis tris kartus, tad visą kursą užbaigė tik 231 asmuo. 2018 m. vieną kartą po traumos pasiskiepijo 950 asmenų, o visą kursą baigė tik 190 asmenų.

Skiepai nuo stabligės – nemokami.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie