Gydytoja Žydrūnė Jakštonienė. R. Keliuotytės nuotr.

Kaip atskirti alergiją nuo COVID-19

Nors gyvename karantino sąlygomis ir kur kas trumpiau būname lauke, gali pasirodyti, kad alergeninių žiedadulkių poveikio įmanoma išvengti, tačiau tai – ne visai tiesa. Žiedadulkės gali patekti į patalpas jas vėdinant ar gali būti parnešamos kartu su lauke vedžiotais naminiais gyvūnais.

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro laikinosios direktorės pavaduotojos medicinai, vaikų ligų gydytojos Žydrūnės Jakštonienės teiravomės, kokie alerginiai simptomai gali pasireikšti žmonėms, klausėme, ar įmanoma išgydyti alergiją ir domėjomės, kada žiedadulkėms alergiškiems žmonėms geriausia laiką leisti gamtoje.

Negydoma komplikuojasi

Negydoma alergija – tai nuolatinis gleivinių uždegimas, dėl kurio pažeidžiamas gleivinių vientisumas, todėl, prasidėjus infekcijai, gali vystytis infekcinės ligos, sinusitas, bronchitas, plaučių uždegimas. Sunkiausia alergijos pasireiškimo forma – alerginė astma. Aplaidžiai žiūrėję į neva nekaltai atrodančią alerginę slogą astma susirgę žmonės visam gyvenimui gali tapti priklausomi nuo vaistų ir kvėpavimą lengvinančių inhaliatorių.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Greta ŠLIURPAITĖ

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie