Svajūnas Šaknys (dešinėje) ir Česlovas Statulevičius (kairėje). Asmeninio archyvo nuotr.

Įveikė „Europą“

Gegužės 18–19 d. rokiškėnai startavo trejose varžybose. Pirmasis startas Vilniuje buvo neįprastas – bėgimas į „Europos“ dangoraižio 31-ąjį aukštą.

Svajūnui tai buvo antrasis tokio tipo bėgimas – jam pavyko pagerinti asmeninį rezultatą (4:36 min.) „Bėgimas į 150 metrų aukštį skiriasi nuo įprastos bėgimo trasos. Tai iššūkis tiek fiziškai, tiek morališkai, nes su kiekvienu aukštu darosi vis sunkiau, bet tikrai verta išbandyti“, – „Gimtajam…“ pasakojo Svajūnas.

Česlovas „Europą“ „įveikė“ per 5:36.6 min. „Šis bėgimas įspūdingas dėl fizinių ir psichologinių iššūkių, kurių kyla įveikiant tokią distanciją, dėl unikalumo ir teigiamo poveikio sveikatai bei didelio pasiekimo jausmo, kuris užplūsta pasiekus finišą“, – sako Česlovas.

Bendroje įskaitoje S. Šaknys pakliuvo į pirmąjį šimtuką, Č. Statulevičius – į antrąjį. Rokiškėnai įvaikė nemažai varžovų, nekalbant jau apie tuos, kurie nė nepasiekė 31-ojo dangoraižio aukšto arba nespėjo finišuoti pagal laiką.

Naktinė atmosfera

Taigi iš „Europos“ rokiškėnai leidosi į Lenkiją – Gdansko miestą. Čia rengtas gan romantiškai skambantis naktinis bėgimas po miestą prie jūros. Sportininkai startavo 21.30 val. Lietuvos laiku.

Naktinis bėgimas driekėsi 5 km. Mėgstamiausią savo distanciją Svajūnas įveikė per 21:1 min.

Česlovui prireikė 24:06 min.

Kuo įspūdingas naktinis bėgimas? Rokiškėnai sako, kad įspūdį kelia netgi aplinka: naktinės miesto šviesos, unikali atmosfera, bėgimas pajūriu ir gatvėmis, kur dienomis vyksta intensyvus eismas. Tai įspūdis ne tik bėgikams, bet ir žiūrovams. „Sportas ir aplinka tam vienu“, – sako rokiškėnai.

Svajūnas naktiniame bėgime iškovojo 79-ąją vietą iš 552 dalyvių, Česlovas atbėgo antrajame šimtuke – 141-oji vieta.

Panašu, poilsio jiems neprireikė – rokiškėnai sėdo į mašiną ir iš Gdansko leidosi Lietuvon, į Klaipėdos „Vilties“ 5 km bėgimą.

 

Rutina

Svajūnas bėgioja jau trejus metus, papildomai sportuoja „Rospo“ sporto klube. Dabar jam rūpi išbandyti ir užsienio trasas, todėl vien Lietuva neapsiriboja. Česlovas treniruojasi 2–3 kartus per savaitę. Nors bėgiojimas nėra jo kasdienė veikla, jis nuolat lanko sporto klubą, kad išlaikytų gerą fizinę formą ir sveikatą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: