I. Pilipavičiūtės-Baltrūnės archyvo nuotr.

Viso pasaulio šokiai vienoje treniruotėje

„ZUMBA fitness“ – tai šokiai ir lengvasis kultūrizmas viename. Zumbos gimtinė – Kolumbija, tad Lotynų Amerikos šokiai, tokie kaip salsa, samba, kumbija, regatonas, yra pagrindiniai šokių judesiai ir žingsneliai zumboje, o prijungus kūno rengybos elementus būna stipri treniruotė: „Aiškindama, kas yra toji zumba, pabrėžiu, jog tai – viso pasaulio tautų bei kultūrų šokiai, pradedant ritmiškuoju gatvės hiphopu, baigiant indiškais motyvais“, – aiškino šokių ir sporto studijų „Zumba with INGA“ ir „Dance&Power fitness studio“ vadovė ir įkūrėja I. Pilipavičiūtė-Baltrūnė. Taigi treniruotėse ne tik pabrėžiama sporto ir judėjimo nauda, bet ir supažindinama su pasaulio šokių tradicijomis.

Prilygsta psichoterapijai

Zumbos treniruotėms jokio išankstinio pasiruošimo ar inventoriaus nereikia, svarbiausia – atsipalaidavimas ir gera nuotaika. Iš pradžių reikia sekti neverbalinę zumbos instruktoriaus kūno kalbą, o paskui viskas vyksta savaime. Nesudėtinga ir lengva choreografija išmokstama greitai, todėl ne veltui visas pasaulis yra pamišęs dėl šių treniruočių. Zumba dar kitaip vadinama vakarėliu, kuriame tvyro puiki nuotaika. Moterys atranda savyje lankstumą, vėliau išryškėja jų seksualumas, pasitikėjimas savimi ir, žinoma, puiki fizinė savijauta bei sudegintos kalorijos.

„Esu pasaulinės kampanijos „ZUMBA fitness“ narė bei instruktorė, tad su pasididžiavimu galiu pasakyti, jog tai – viena iš puikiausių atsipalaidavimo bei fizinio išsikrovimo bei „pasikrovimo“ formų, – pasakoja Inga. – Tam tikra prasme tai – psichoterapija. Klientės po dienos darbų ateina pavargusios, išsekusios, o iš treniruotės išeina pakylėtos ir laimingos. Jokių suvaržymų čia nėra – šokam, sportuojam, o kartais ir ispaniškai padainuojam.“

Kursų – į Norvegiją

„Šokau nuo pat vaikystės, turėjau tam ir noro, ir potencialo, o su zumba susipažinau netikėtai – draugė atsiuntė nuorodą su parodomąja zumba“, – sakė Inga. Pradėjusi domėtis ji suprato, zumba yra tai, ko jai reikia. „Pradėjau ieškoti, kur baigti kursus ir tapti instruktore: Lietuvoje tokių galimybių dar nebuvo, tad teko skristi į Norvegiją. Keistas dalykas tuomet nutiko: prieš pat skrydį sužinojau, jog laukiuosi. Skrydžiai ir mokymai nupirkti – visgi teko keliauti. Gavusi „Basic1“ diplomą, pasirašiau sutartį su kampanija „ZUMBA fitness“ daugiau nei metams, taigi beveik trejus metus, išėjusi motinystės atostogų, savarankiškai mokiausi namie ir kantriai laukiau, kada atidarysiu savo studiją“, – pasakojo pašnekovė.

Įtraukiantis ir nepaleidžiantis užsiėmimas

Zumbos užsiėmimus suaugusiems ir vaikams Inga veda ne tik studijoje, bet ir rajono mokyklose. „Dalyvauju įvairiuose projektuose, supažindinu mokinius su šia šokių kultūra. Trejus metus teko padirbėti Utenoje. Su zumba apkeliauta nemažai Lietuvos vietų. Šie šokiai papuošia ir nuspalvina renginį, įkaitina ir išjudina publiką“, – džiaugėsi Inga.

Rokiškyje ji turi žmonių, kurie dievina šiuos užsiėmimus. Yra klienčių, kurios studijoje nuo pat mano pirmo užsiėmimo. „Zumba – lyg sraigtas, į kurį įsisukus, sunku pabėgti“, – šokėjų žodžius perdavė Inga.

Pasirodymai kruiziniame laive

„Stengiuosi klientus įtraukti į įvairias veiklas: pasirodymus renginiuose, vaizdo įrašų filmavimus – tai motyvuoja. Su komanda turime nufilmavę  keletą klipų: programa „STRONG by zumba“  „Youtube“ kanale turi daugiau nei 20 000 sekėjų, o kai kurių klipų peržiūros tuoj sieks net 2 mln.“, – skaičius žėrė pašnekovė.

Prieš metus filmuoti vaizdo įrašo šokėjos vyko į kruizinį laivą. „Laivo administracija, sužinojusi, jog plaukia šokių kolektyvas, pasiūlė dalyvauti vakarinėje programoje. Taigi ir klipą nufilmavome, ir scenoje pasirodėme. Didžiuojuosi savo kolektyvu ir branginu, dažnai siekiu maksimumo, tad tenka gerokai paplušėti prieš užlipant ant scenos“, – pasakojo trenerė.

Praėjusį savaitgalį šokėjo plaukė kruizu „Romantika“. „Džiaugiamės kvietimu. Parengėme keturias programas ir kiekvienai pritaikėme vis kitokį sceninį įvaizdį“, – dėstė Inga.

Greta ŠLIURPAITĖ

 

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LaimutėMegėja Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Laimutė
Laimutė

Teisingas straipsnis ir puiki „Zumbos Fitness“ instruktorės veikla. Sunku suprasti „Megėjams“ nes reikia turėti daugiau žinių apie Zumbos rūšis ir kiekvienos rūšies komponentus. Tai mokslas ir jis yra licencijuojamas. Tai pasiekimas didesnis už tuščią postringavimą.Tai įdomu, linksma, populiaru visame pasaulyje.Kas dar nebandėte būtinai junkitės į Zumbos grupes būsite gražios ir laimingos.Sėkmės straipsnio herojai ir autorei.

Megėja
Megėja

Nors treniruotėm nebevadinkit… 😭😭 šokiai tai šokiai , tai dar fitness žodį kišat, tikrai, kad tik zumba mokėtės, tai platforma gero biznio ir tiek, nieko rimto, pliusas tik kam tinka ir laimingi – jėga! Bet Fitnesso pasaulis – tai ne zumba.