Nojus Čypas atkėlimo veiksmu bandė šturmuoti ką tik pagerintą Lietuvos rekordą. Asmeninio archyvo nuotr.
Nojus Čypas atkėlimo veiksmu bandė šturmuoti ką tik pagerintą Lietuvos rekordą. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Rokiškėnas Nojus Čypas į jėgos trikovės pasaulio čempionatą Lenkijoje vyko nesitikėdamas medalių. Jaunasis sportininkas prisipažino, kad širdyje vis dėlto kirbėjo viltis prasibrauti iki atkėlimo veiksmo prizininkų. O rezultatai viršijo drąsiausius lūkesčius – atletas pasidabino pasaulio čempionato bronzos ir atkėlimo veiksmo sidabro medaliais.

Rokiškėnas „Grizlio“ klubo narys šalies garbę gynė jaunių grupėje. Joje penkiolikmetis N. Čypas buvo vienas jauniausiųjų: už jį jaunesnis tebuvo čempiono titulą laimėjęs sportininkas.

Triumfo akimirka: Nojus Čypas teigė, kad į pasaulio čempionatą vyko tik atkėlimo veiksmo medalio, o laimėjo ir šio veiksmo sidabrą, ir čempionato bronzą.
Triumfo akimirka: Nojus Čypas teigė, kad į pasaulio čempionatą vyko tik atkėlimo veiksmo medalio, o laimėjo ir šio veiksmo sidabrą, ir čempionato bronzą.

Atletas neslėpė – tikėtis medalių buvo sunku: pasaulyje net jaunių grupėje konkurencija yra didžiulė. O ir iššūkių netrūko. Szczyrko miestas, kuriame vyko varžybos, – aukštikalnių kurortas, esantis 2 km virš jūros lygio. Tokiame aukštyje – retesnis oras ir sunkiau siekti aukštų rezultatų. Tiesa, ir privalumų buvo, palyginti su Europos čempionatu Ispanijoje, kurio prizininku Nojus taip pat tapo: į Lenkiją atletas vyko automobiliu, mat jis nemėgsta skristi lėktuvu, tad juto mažiau įtampos.

Kitas iššūkis – numesti 3 kg. „Maistas viešbutyje buvo labai skanus, pusryčiai įskaičiuoti į viešbučio kainą. Rytais buvo švediškas stalas, galėjau rinktis, ką tik noriu. Pietus ir vakarienę reikėjo pirkti už savus. Tačiau man tai problemų nekėlė – juk mečiau svorį“, – pusiau juokais, pusiau rimtai kalbėjo atletas. Be to, anot pašnekovo, pasaulio čempionatas buvo pirmosios varžybos, kuriose neprireikė saldinto sutirštinto pieno, geriamo tam, kad atletai sparčiau atstatytų jėgas – gautų lengvai ir greitai pasisavinamų angliavandenių, o su jais – ir energijos dozę. O ir pieno baltymai yra vertingi. Vienu mauku atletams tenka išragauti visą skardinėlę sutirštinto pieno. „Man tai – ne problema. Sutirštintą pieną aš mėgstu. Kartais ir savo malonumui jo paragauju“, – sakė pašnekovas. Jis pridūrė, kad ruošdamasis varžyboms maisto nederina: jam tinka viskas, kas siūloma mokyklos valgykloje, įskaitant garsiąsias mokyklines bandeles.

Daugiau ketvirtadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: