Saulius Limontas (viduryje) kartu su Karoliu Šliku, gyvenančiu sostinėje, buvo vieninteliai rokiškėnai tarp penkių lietuvių. Komandos archyvo nuotr.

Liko devinti

Šiemet turnyre dalyvavo 12 rinktinių, suskirstytų į keturias grupes po tris. Baltijos rinktinėje žaidė penki lietuvaičiai, tiek pat latvių ir estų. Prie komandos vairo stojo ilgametis Lietuvos vyrų ledo rinktinės treneris vokietis Berndas Haake.

D grupėje Baltijos rinktinė sužaidė lygiosiomis 7:7 su vokiečiais. Pirmajame kėlinyje įvartį pelnė rokiškėnas S. Limontas.

Antrajame ture mūsiškiai 5:14 neprilygo rusams ir prarado viltis patekti į pusfinalį. Kovoje dėl 9–12 vietų Baltijos rinktinė 9:8 išplėšė pergalę prieš Šveicariją. Po sykį pasižymėjo K. Šlikas ir S. Limontas.

Baltijos rinktinė turnyre užėmė 9 vietą. Jai už nugaros liko amerikiečiai, šveicarai ir kinai.

Turnyro finale Baltarusijos rinktinė 4:1 nugalėjo rusus. Bronzą laimėjo Jungtinių Arabų Emyratų rinktinė. Legionierių prisirinkę arabai mažajame finale įveikė suomius rezultatu 3:2.

Turnyras – pasaulinio lygio

S. Limontas „Gimtajam…“ pasakojo, jog turnyras buvo aukšto lygio. „Viskuo pasirūpinta: viešbutis, švediškas stalas. Tarytum ledo ritulio pasaulio čempionatas. Į varžybas mūsų autobusą lydėjo policijos pareigūnai. Visur degė žalia šviesa“, – prisiminė S. Limontas.