Ritos Grigalienės nuotr.

Moksleivių teisinių žinių konkursas „Temidė“ šiais metais pakeitė pavadinimą ir tapo Lietuvos policijos konkursu „Aš ir policija“. Klaipėdoje vykusiame paskutiniame, trečiajame, konkurso etape Pandėlio gimnazijos moksleivių komanda užėmė garbingą 2-ąją vietą. Kraštiečių komandą sudarė III G (gimnazijos) klasės moksleivė Agota Dabriškaitė, jos klasės draugai Ugnė Ikamaitė bei Dovydas Medikis, II G klasės moksleivis Emilis Gabrėnas, kurį paskutiniame etape pakeitė III G klasės gimnazistė Evelina Žiaugrytė. Moksleivius konkursui rengė istorijos mokytoja Violeta Veščiūnienė, pagalbą teikė rajono policijos komisariato pareigūnė Jolita Baltrūnienė. Kaip sakė mokytoja V. Veščiūnienė, tai pirmas toks reikšmingas pandėliečių laimėjimas teisinių žinių konkurse.

Iš Klaipėdos komanda parsivežė ne tik įspūdžius, aiškesnį supratimą, kaip dirba policija, geresnius bendradarbiavimo įgūdžius, bet ir dovanų – apdovanojimo statulėlę, didelį šokoladą su Lietuvos policijos simbolika, 15 Eur dovanų čekį apsilankyti „Čili picerijoje“, 100 Eur dovanų čekį apsipirkti interneto tinklalapyje „Gera dovana“.

Pirmame bei antrame konkurso etapuose pandėliečiai buvo pirmi.

Pirmasis, rajoninis, etapas vyko šių metų kovo 22 d. Rokiškio rajono policijos komisariate. Moksleiviai turėjo atsakyti į 50 klausimų. Tapę laimėtojais rajone, Pandėlio gimnazijos moksleiviai apdovanoti belaidėmis ausinėmis.

Iš pirmojo etapo atrinktos daugiau nei 60 komandų dalyvavo II konkurso etape. Moksleiviai, spręsdami logines užduotis, turėjo rasti išėjimus iš penkių pabėgimo kambarių. Kaip sakė V. Veščiūnienė, sėkmė buvo netikėta. Nors išėjimui surasti buvo skirta visa valanda, pandėliečiai užduotis įveikė per pusvalandį ir buvo pirmi. Dovanų moksleiviai gavo dėžutes su Lietuvos policijos simbolika. Jose – tušinukai, išmanieji raktų pakabukai, kurie gali padėti surasti pamestus raktus.

Finalinis konkurso „Aš ir policija“ etapas organizuotas Klaipėdos mieste. Dešimt moksleivių komandų dalyvavo orientaciniame žaidime „Dingusi Klaipėda“. Moksleiviams rengta ekskursija po Klaipėdos vyriausiąjį policijos komisariatą. Kaip sakė Pandėlio gimnazijos moksleivė Agota, ekskursija nustebino – policininko profesija nėra tokia paprasta, kaip iš pradžių kai kam atrodė, kad pareigūnai atlieka daug funkcijų, jų darbas reikalauja tam tikrų žinių bei fizinio apsirengimo.

Moksleivių komandos ir Ritos Grigalienės nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Edita
Edita
2024 10 gegužės 22:26

Patikslinu: IIg klasės mokinys Emilis Gabrėnas🙂

Rekomenduojami video: