Eriko Druskino vieši pasisakymai dėl profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pavadinimo keitimo sukėlė rokiškėnų aktorių nepasitenkinimą. A. Minkevičienės nuotr.
Eriko Druskino vieši pasisakymai dėl profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ pavadinimo keitimo sukėlė rokiškėnų aktorių nepasitenkinimą. A. Minkevičienės nuotr.

Rokiškio aktoriai pasipiktino, kad naujasis Kultūros centro direktorius Erikas Druskinas, siūlydamas pervadinti profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“ ir pakeisti jo formatą, „kėsinasi į bendruomenės tradicijas“. Rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius teigia kol kas naujuoju direktoriumi nenusivylęs. Be to,  kultūros šefas nemano, kad festivalio formatas būtinai turi išlikti toks, koks buvo 31-erius metus.

Kelia nerimą

„Didelį nerimą kelia naujojo Rokiškio kultūros centro direktoriaus Eriko Druskino viešai rajono laikraštyje „Gimtasis Rokiškis“ kartojama idėja profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“, gyvuojantį per 30 metų, pervadinti, pakeisti formatą. Šis festivalis yra reprezentacinis Rokiškio krašto reiškinys, kurį puoselėjo ne tik kultūros įstaigose dirbantys žmonės, bet ir pati bendruomenė. Todėl E. Druskino kėsinimasis į bendruomenės teatrinę tradiciją kelia nerimą. Asociacija „Rokiškio teatras“, burianti daugiausia visų kartų teatro aktorius, kreipėsi į merą Antaną Vagonį klausdama, ar gali vienašališkai Kultūros centro direktorius nuspręsti, kaip turėtų keistis tris dešimtmečius gyvuojantis festivalis, su kuriuo augo krašto bendruomenės kartos“, – visų asociacijos „Rokiškio teatras“ narių vardu teigia jos prezidentas Arūnas Skardžius.

Meras A. Vagonis aktoriams atsakė, jog „Kultūros centro direktoriaus spaudai išsakytos mintys yra tik jo asmeninė nuomonė, kuri nebus lemianti, kai kalbama apie krašto tradicinius renginius. Jei ir būtų kada poreikis iš esmės pakeisti festivalį – jo pavadinimą ar formatą – tai spręs pati Rokiškio bendruomenė“.

Palietė tai, kas neliečiama

„Šita situacija man pažįstama: atėjęs ir užjudinęs „širšių lizdą“, turėtų sulaukti puolimo. Gal dar sulauksiu rašto iš ministerijų ir kitų instancijų. Net nenustebčiau, nes Kultūros centro direktorius užjudino tai, kas užsistovėję, palietė tai, kas neliečiama, ir ačiū jam už darbą. Jis turi dirbti ir būti atsakingas už savo veiksmus“, – „Gimtajam…“ situaciją komentavo rajono meras A. Vagonis.

Nenusivylė

Rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas, festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ žiuri komisijos pirmininkas P. Blaževičius sakė, jog pagrindinių klausimų E. Druskinas nesprendžia nepasikalbėjęs su jų skyriumi. „Bent kol kas nebuvo tokių dalykų, apie ką mes nešnekėtume. E. Druskinas ateina kasdien pasitarti. Nemanau, kad jis vienašališkai imtųsi kažką keisti. Kol kas manęs jis nenuvylė ir, tikiuosi, nenuvils. Jei taip nutiks, nebijosiu to pasakyti. Kol kas negaliu pasakyti, kad jis kažką daro blogai“, – neslėpė P. Blaževičius, girdamas E. Druskino vadybinius gebėjimus.

Vedėjas taip pat nemano, kad būtų labai blogai keisti festivalio formatą: „Praėjo 31 metai. Kai kas keitėsi. Iš pradžių vykdavo susitikimai su aktoriais, režisieriais, vėliau tai nutrūko… Daug mąstėme apie festivalio formatą. Negalima bijoti keisti.“ O E. Druskinui, vedėjo nuomone, nereikia trukdyti: jei protingi siūlymai, kodėl jie negali būti įgyvendinami?

Klausiamas, ką mano apie festivalio pavadinimo keitimą, P. Blaževičius sakė, jog „Vaidiname žemdirbiams“ liko dėl Žemės ūkio ministerijos – ji keletą metų solidžia suma rėmė šį festivalį. „Bet šiemet Žemės ūkio ministerija aiškina, kad tos pagalbos negali teikti iš savo fondų… Nežinau… Jei bus įmanoma tai atgaivinti, jei bus rimta  finansinė injekcija? Tačiau jeigu nebus, kaip ir šiemet praktiškai nebuvo, reikia galvoti. Čia gi nėra kažkokia vėliava“, – svarstė vedėjas. 

Nori ieškoti ir atrasti

„Laikraštyje buvo išsakytas tik noras ieškoti ir atrasti tai, kaip Rokiškiui būtų daugiau naudos iš festivalio ir kai kurių kitų renginių“, – „Gimtajam…“ sakė E. Druskinas. Jo teigimu, niekas neskaičiuoja, kiek šitas festivalis kainuoja ir kiek jis duoda ekonominės naudos kraštui. „Jei nebūtų nuostabių rėmėjų, Rokiškio rajono savivaldybės, Kultūros tarybos įnašo, festivalis savęs neišlaikytų, o žiūrovų iš šalies, reikia pripažinti, jis tiek daug nepritraukia. Dėl to reikia diskutuoti apie festivalio tapatybę ir ateitį. Kitu atveju jis mirs, neturės ateities. Galim save apgaudinėti, bet, pasibaigus Kultūros tarybos rėmimui, mes neišgyvensim, o Kultūros tarybos finansavimas darosi mažesnis“, – sakė Kultūros centro direktorius.

 

 

Reda Milaknienė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie