Šviežios lietuviškos braškės vakar Taikos gatvės turgelyje. A.Puteikytės nuotr.
Šviežios lietuviškos braškės vakar Taikos gatvės turgelyje. A.Puteikytės nuotr.

Prasidėjo braškių sezonas! Turgavietėse lietuviškų uogų kaina kol kas svyruoja nuo 12 iki 16 Lt už kilogramą. Pirkėjai laukia pigesnio, natūraliomis lauko sąlygomis, o ne po agroplėvele užauginto pirmojo vasaros skanėsto derlius, bet perka ir brangiąsias uogas.

Pirmosios – vaikams ir ligoniams
Turgavietėse po truputėlį įsibėgėja prekyba šviežiais vaisiais ir daržovėmis. Nors prasidėjusi vasara šiltas dienas dalina šykštokai, tačiau pačiu pirmuoju smagurių džiaugsmu – braškėmis, nors ir ne labai sočiai, bet jau spėjo rokiškėnai pasigardžiuoti.  
“Gimtasis…“ apsilankė Taikos gatvės turgelyje. Šviežias lietuviškas  braškes siūlė  tik Virginijus Kibilda, prekiaujantis rajono braškininkės Dainoros Šinkūnienės iš Stramilių kaimo ūkio uogomis. V.Kibilda pasakojo: “Šiemet orai nelepina: drėgmės užtektinai, o saulės – nėra, todėl ir pirmasis derlius kol kas menkas – paklausa viršija pasiūlą“. Tačiau vyriškis neslėpė, jog pradinė uogų kaina (pirmarūšių braškių kilogramas kainuoja 16, antrarūšių – 12 Lt) įkandama ne visiems. “Dažniausia pirmosiomis uogomis tėvai lepina savo atžalas arba perka jas sunkiems ligoniams, seneliams. Nemažai yra tokių, kurie ateina, pažiūri, paklausia uogų kainos, jų kilmės ir nusisuka. Dažnas žada sugrįžti po kelių savaičių, kuomet daržininkai pradės skinti ne po agroplėvele, o natūraliai prisirpusias uogas. Jų kaina būna žemesnė“, – sakė V.Kibilda.

Visas straipsnis ketvirtadienio „Gimtajame…“

Agnė Puteikytė

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie