Bibliotekos archyvo nuotr.

Tądien Vaikų ir jaunimo skyriuje svečiavosi katinukai iš gyvūnų gerovės organizacijos ,,Antras šansas“. Savanorių atsivežti augintiniai pradžiugino lopšelio–darželio ,,Pumpurėlis“ ir mokyklos–darželio ,,Ąžuoliukas“ vaikučius, bibliotekos skaitytojus, miesto gyventojus ir svečius, kiekvienas turėjo progą paglostyti juos ir pasidalinti savo šiluma bei meile.

Savanorė N. Pranskūnaitė jautriai pasakojo, kaip organizacija „Antras šansas“ skuba į pagalbą nuskriaustiems gyvūnams, kurie patys negali paprašyti pagalbos, rodė filmuotą medžiagą apie globojamus katinėlius. ,,Benamių gyvūnų globos problema Lietuvoje opi nuo neatmenamų laikų. Ji egzistuoja, nes žmonės leidžia gyvūnams daugintis ir galiausiai lengva ranka juos išmeta į gatvę, konteinerį ar svetimą kiemą. Gerai, kad yra žmonių, kuriems tai rūpi. Savanorių nėra daug, tačiau yra daug pritariančių, rėmėjų, laikinų pagalbininkų. Vieni prisideda darbu, kiti aukoja maistą, pinigus gydymui, padeda suteikdami transportą, teikia informaciją, suteikia namų globą“, – kalbėjo N. Pranskūnaitė.

Dailininkė Asta Keraitienė vedė kūrybines dirbtuvėles ,,Laimingas katinėlis“. Nupiešti katinai šiuo metu puikuojasi šalia spaudinių parodos ,,Katės ir kačiukai“, kurią parengė bibliotekininkės.

Veiklose dalyvavę vaikai susitiko ir su bibliotekos lėlių teatro ,,Padaužiukai“ lėlėmis. Teatro režisierė Nadiežda Ivanova pristatė iš įvairių pasakų atkeliavusias teatrines lėles–kates, skaitė apie jas pasakas. Pasirodo, katės yra labai protingos: jos renginio dalyviams uždavė daug klausimų, mįslių, o už teisingus atsakymus padovanojo suvenyrinius puodelius ir saldainių.

Šis renginys – pirmasis žingsnis šviečiant visuomenę apie atsakingą gyvūnų įsigijimą, laikymą, sterilizavimo naudą bei siekiant padėti gyvūnams grįžti į namus ar ieškoti naujų šeimininkų. Svarbiausia – dalyviai suprato, jog įsigyti gyvūną labai paprasta, o juo rūpintis yra ne tik nelengva, bet ir nepigu.

Gera žinoti, kad aplink tiek daug gera darančių žmonių. Tikimės, jog šis susitikimas buvo ne paskutinis.

Nadiežda IVANOVA

Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

 

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie