Violeta Groblienė meilę gyvūnams pajuto dar vaikystėje.

Apie žmogaus ir gyvūnų draugystę daug pripasakota, prirašyta, tačiau kiekvienas pasakojimas yra kitoks, įdomus ir nepakartojamas. Rokiškėnė Violeta GROBLIENĖ – viena iš tų žmonių, kurie tiesiog neįsivaizduoja, kaip žmogus gali nemylėti, nebendrauti su gyvuliuku, paukščiu.

Vaikystė – gyvulėlių apsuptyje

„Užaugau kaime, visa vaikystė ten prabėgo, – pradeda pasakojimą Violeta. – Nuo mažų dienų ir aš moku visus ūkio darbus: karvę pamelžti, miltus sumalti, net traktorių vairuoju. Mes su mama viską kartu dirbdavome, todėl nėra jokių problemų ir bėdų, kad ko nors nemokėčiau. Ūkis visuomet buvo nemažas. Buvo metas, kai iširus kolūkiams turėjome net devynias karvutes.“ Pasak pašnekovės, jų kieme visuomet klegėjo nemažas pulkas vištų, žąsų, net povai išdidžiai vaikščiodavo po sodybą. Tvarte kartu su karvėmis buvo ir arklių, kiaulių,  avių, iš kurių vilnų su mama kadaise kilimus audė. Pasiteiravus, ar dar prisimenanti savo pirmąjį augintinį, Violeta sakė, kad tikriausiai tai buvo maža kalytė Mirta, nes patys mylimiausi gyvūnai jai yra šunys ir katės. Net mokykloje prakalbus apie profesijos pasirinkimą jai siūlydavo studijuoti zootechniką, nes visi žinojo apie Violetos meilę gyvūnams.

„Vis dėlto labai norėjau dirbti su vaikais, todėl mokiausi Panevėžio J. Švedo pedagoginėje muzikos mokykloje ir įgijau darželio auklėtojos specialybę. Labai myliu vaikus, todėl nesigailiu pasirinkusi šią specialybę. Turiu visas auklėtojos kvalifikacines kategorijas“, – sake Violeta.

Nors darbas labai patiko, augančios trys dukros ir paimta paskola būstui vertė galvoti apie geresnį atlyginimą, ir Violeta nutarė išvykti padirbėti į užsienį. Ten ne tiek ir mažai užtruko: vieneri metai Vokietijoje, šešeri Ispanijoje, o paskui atgal į gimtinę. Grįžusi nutarė kurti savo ūkį. Taip pamažu senelių sodyboje Ruopiškio kaime (Rokiškio kaim. sen.) vis didėjo pulkas gyvuliukų ir paukščių.

Šiuo metu tvarte gyvena trys karvutės, du jaučiai, 50 vištų, net septyni gaidžiai, du šunys ir dvi katės. Buvo ir avių pulkelis, tik, bėda, jas vilkai papjovė, todėl Violeta nutarė jų nebeauginti.

Plačiau skaitykite šeštadienio “Gimtajame…”

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments