blank
Eligijus Daugnora. Redakcijos archyvo nuotr.

„Helverio naktis“

Klaipėdos jaunimo teatras parodys Valentino Masalskio režisuotą spektaklį „Helverio naktis“. Atidesnių žiūrovų atmintyje dar turbūt išlikęs Jono Vaitkaus šios pjesės pastatymas Nacionaliniame teatre prieš kokius 15 metų. Ryški, sunki, skaudi pjesė apie manipuliavimą ir kontrolę. Žinant V. Masalskio ir jo jaunųjų aktorių dėmesį detalėms bei aktorinei raiškai, spektaklis tikrai turėtų būti vienas ryškiausių ir labiausiai įsimenančių šiame festivalyje.

JAUNIMUI turėtų patikti šio spektaklio emocinės perkrovos (ar visi atlaikys?) ir tai, kad spektaklyje vaidina jaunosios kartos aktoriai, galima sakyti, jaunuomenės bendraamžiai.

„Vienos miško pasakos“

Valstybinio jaunimo teatro spektaklis „Vienos miško pasakos“ tik šių metų vasarį scenoje pasirodžiusi premjera. Spektaklio kūrėjai (režisierė Yana Ross, teksto adaptacijos autorius Mindaugas Nastaravičius) pjesės veiksmą drąsiai perkėlė iš 1931 m. Vienos į 2019 m. Vilnių, todėl tai, kas vyks scenoje, turėtų būti žiūrovams labai artima. Režisierė netgi teigia, jog pjesės protestas prieš sustabarėjusias buržuazinės visuomenės normas jai primena Žemaitės „Marčią“. Ir iš tikrųjų spektaklyje daug humoro, satyros, juoko, nuo kurio finale darosi nejauku.

JAUNIMUI spektaklis turėtų imponuoti visuomenės papročių ir miesčioniškos moralės kritika.

„Durys“

Nacionalinio dramos teatro spektaklis „Durys“ – dar vienas režisieriaus iš užsienio darbas Lietuvos teatre – norvego Jo Stromgreno, kuris dirba ne tik su šokio bei dramos teatrais, bet ir su popatlikėjais, hiphopo šokėjais, sugebantis šokio spektakliuose perteikti net futbolo grožį. Spektaklis vaidinamas išgalvota kalba, bet viską daugiau perteikiantis judesiu, šokiu, o lyginant su kitais šokio spektakliais, yra gerokai mažiau rimtas ir pasižymi subtiliu humoro jausmu. Spektaklyje vieną pagrindinių vaidmenų atlieka rokiškėnams gerai pažįstamas ir mūsų liaudies teatre „Drakoną“ pastatęs Rytis Saladžius.

JAUNIMĄ turėtų sužavėti spektaklio kitoniškumas, lengvumas, subtilus absurdiškumas, daugiareikšmiškumas, muzikalumas ir galimybė viską suprasti savaip.

Bus daugiau

Eligijus Daugnora 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments