Ne kiekvieno daugiabučio gyventojai ryžtasi įrengti gėlynus, nes jie reikalauja nuolatinės priežiūros. Alfonso Pavilonio nuotr.

Gelsvais, rusvais, raudonais, melsvais žiedais pražydusiu gėlynu antrus metus rūpinasi šio namo gyventoja, buvusi mokytoja Irena Varnienė. Kodėl be jokio atlygio ryžosi puošti aplinką? Ar ne geriau būtų perskaityti dar vieną knygą arba pasinerti į širdžiai mielą poezijos pasaulį?

Moteris pasakojo, kad prieš dvejus metus namo bendruomenės pirmininkė  sudarė sąrašą, kas turėtų tvarkyti gėlynus. Šio darbo ir ėmėsi I. Varnienė. Šįmet atėjo eilė kito buto gyventojams prižiūrėti gėles, tačiau jie buvo linkę plotelį užsėti veja, tad moteris nutarė ir toliau juo rūpintis. Ji imasi pigiausio varianto – vasarą prisirenka gėlių sėklų, kad kitąmet jų pasisėtų ir užsiaugintų balkone. Jau paaugusias perkelia į gėlyną. Tiesa, serenčius sėjo tiesiai į nuolatinę augimo vietą, nes yra pastebėjusi, kad tada jie sudygsta lyg kilimas ir atrodo puikiau nei persodinti. Be serenčių, gėlyne žydi salvijos, sprigės, jurginai, daugiametės gėlės. Laistyti jas tenka bene kiekvieną vakarą.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

bangenis

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MargaritaAlgis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Margarita
Margarita

Dar vieni Tavo gabumai išryškėjo, džiaugiuosi!

Algis
Algis

Labai gražus gėlynas. Ačiū. Šaunuolė.

Algis
Algis

Algis