Siųsti ir gauti siuntinius rokiškėnams nuo šiol bus patogiau – prie prekybos centro „Norfa“ (Panevėžio g. 1D) įrengtas visą parą veikiantis „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas. Siųsti ir gauti siuntinius rokiškėnams nuo šiol bus patogiau – prie prekybos centro „Norfa“ (Panevėžio g. 1D) įrengtas visą parą veikiantis „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas. „Omniva“ archyvo nuotr.

Rokiškyje įrengtas „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas

Apsipirkti internetu mėgstantys, siuntinio laukiantys ar patys jį išsiųsti planuojantys rokiškėnai nuo šiol galės optimaliau išnaudoti savo laiką: prieš keletą dienų Rokiškyje, prie prekybos centro „Norfa“ (Panevėžio g. 1D), įrengtas „Omniva“ savitarnos siuntų terminalas. Jis leis patogiau siųsti ir gauti siuntas, negaištant laiko eilėse.

Paštomatų paskirtis

Paštomatai – tai vis labiau populiarėjantys visą parą veikiantys savitarnos siuntų terminalai. Jais naudojantis galima atsisiųsti prekes, išsiųsti siuntinius Lietuvoje ir į užsienio šalis. Pasak „Omniva“ direktoriaus Lietuvoje Simono Bielskio, ypač jais naudotis paranku tiems, kurie internetu perka mažesnės vertės ar nedidelių išmatavimų prekes: smulkią buities techniką, elektronikos įrenginius, kosmetiką, avalynę, drabužius. „Per „Omniva“ savitarną gyventojai gali siųsti daiktus, telpančius į trijų dydžių spinteles: S, M ir L. Didžiausio siuntinio aukštis gali siekti 64, ilgis – 38, o plotis – 39 cm, todėl į šią siuntą telpa ne didesnis nei rankinio bagažo matmenų lagaminas. Rinktis būtent tokį siuntų gavimo ir siuntimo būdą daugelį skatina tai, kad paštomatai veikia bet kuriuo paros metu, t. y. atsiimti ar išsiųsti siuntinį per savitarnos terminalą galima net naktį ar kitu siuntėjui patogiu metu, nes visi savitarnos terminalai įrengti lauke“, – teigė jis.

Kaip siųsti ar atsiimti siuntinį?

Pasak S. Bielskio, išsiųsti siuntinį savitarnos terminalu – paprasta: „Susiradus mieste esantį paštomatą, jo liečiamajame ekrane reikia pasirinkti šalį ir siuntos dydį: S, M arba L. Po to pasirinkti miestą ir savitarnos siuntų terminalą, iš kurio gavėjas pageidauja atsiimti siuntą, įvesti gavėjo bei savo mobiliojo telefono numerius. Tuomet reikia banko kortele atlikti apmokėjimą. Prie paštomato atsispausdinus siuntos lipduką, – jį užklijuoti ant siuntos, siuntą įdėti į spintelę, uždaryti dureles ir patvirtinti tai ekrane.“

Siuntos atsiėmimo procedūra taip pat paprasta: siuntinio gavėjas mobiliuoju telefonu gauna SMS žinutę, kurioje būna nurodytas spintelės durelių atidarymo kodas. Ekrane palietus mygtuką „Atsiimti siuntą“ ir surinkus nurodytą kodą, spintelės, kurioje įdėtas siuntinys, durelės automatiškai atsidaro. Pasiėmus siuntinį dureles reikia uždaryti. „Jeigu už prekę būna nesumokėta, tai galima padaryti savitarnos terminale. Terminalo ekrane įvedus SMS žinute gautą spintelės kodą, reikia įdėti į terminalą mokėjimo kortelę ir atlikti atsiskaitymo operaciją. Tuomet galima atsiimti siuntinį“, – „Omniva“ savitarnos terminalų niuansus aiškino S. Bielskis.

Reikalavimai siuntinio pakuotei

Planuojantieji naudotis paštomatų teikiama siuntinių pristatymo ir siuntimo paslauga turėtų iš anksto pasirūpinti tinkama siuntinio pakuote. Svarbiausia, pasak S. Bielskio, siuntą supakuoti taip, kad ją gabenant niekas nesudužtų, nesulūžtų ir nesusigadintų. „Siunta neturi kelti pavojaus terminalo darbuotojams ir nesugadinti kitų siuntų. Galima papildomai naudoti gofro kartoną, kartonines dėžes, burbulinius vokus. Rekomenduojame naudoti naujas pakuotes, kadangi naudotos ne visada būna pakankamai tvirtos“, – patarė pašnekovas.

Paslauga veikia ne tik Lietuvoje

„Omniva“ paštomatų tinklas šiuo metu yra išsidėstęs daugiau kaip keturiose dešimtyse Lietuvos miestų, daugiau nei šimto „Omniva“ paštomatų tinklas yra apraizgęs Estijos teritoriją, dar beveik pusšimtis – Latvijos. Siuntos į paštomatus Lietuvoje pristatomos per vieną darbo dieną (didžiuosiuose Lietuvos miestuose siuntos pristatomos ir šeštadieniais), į Latviją – taip pat, o į Estiją – per vieną dvi darbo dienas.

Naudojantis „Omniva“ savitarnos terminalais siųsti siuntinius galima ir į kitas 23 Europos šalis, tačiau tokiais atvejais siuntinius gavėjams pristato kurjeris, o visas pristatymo procesas užtrunka iki 8 darbo dienų.

Siuntinio kelią galima sekti „Omniva“ interneto svetainėje, žinant siuntinio numerį. Jis nurodomas kvite, kurį galima atsispausdinti siuntimo metu prie terminalo, įdėjus siuntą į spintelę.

Kodėl verta rinktis„Omniva“?

Didesnis siuntos svoris. Vienas svarbiausių paštomato privalumų – itin didelis – iki 30 kg – siuntos svoris. Tiek gali sverti bet kurio dydžio – S, M arba L – siunta, o paslaugos kaina priklausys tik nuo pasirinkto siuntos dydžio. „Tai ypač aktualu užsienyje gyvenantiems artimiesiems, studentams ir jų tėvams, kurie siunčia didesnio svorio siuntas“, – teigė S. Bielskis.

Maksimalus siuntos saugojimo terminas. Tik „Omniva“ terminaluose siuntos yra saugomos 7 dienas. „Vadinasi, siuntos gavėjas, išvykęs kelioms dienoms, gali būti ramus – siunta nebus sugrąžinta siuntėjui ar papildomai apmokestinta dėl ilgesnio saugojimo termino“, – sakė S. Bieskis.

Informavimas SMS žinute. Pristačius siuntą į gavėjo mieste esantį siuntų savitarnos terminalą, jis apie tai bus informuotas SMS žinute.

Visas bendrovės skelbiamas akcijas ir nuolaidas galima rasti „Omniva“ puslapyje www.omniva.lt. Šiame puslapyje taip pat pateikti veikiančių paštomatų adresai visuose Lietuvos miestuose ir kitose Baltijos šalyse bei siuntų pristatymo ir jų išėmimo tvarkaraštis. Bendrovės akcijos ir nuolaidos nuolat skelbiamos ir „Omniva Lietuva“ puslapyje „Facebook“ tinkle.

Užs. 997

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Joana
Joana
2018 22 rugsėjo 19:26

Tiek didesniuose tiek mažuose Lietuvos miestuose patogu naudotis ParcelABC paslaugomis. Pati jomis naudojuosi jau ilgą laiką ir tikrai nenuvilia nei kokybe nei kaina.

Rekomenduojami video: