blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Vis dėlto biudžeto projektui balsų dauguma buvo pritarta: 18 balsavo už, 7 – prieš, 1 susilaikė.

Šių metų rajono biudžeto projektą pristatė savivaldybės Finansų skyriaus vedėja Reda Dūdienė, pabrėždama, kad jis laiku buvo pateiktas svarstyti tiek visuomenei, tiek komitetams. Biudžetą sudaro 35 mln. 120,6 tūkst. eurų. Daugumą pajamų numatyta surinkti iš gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

Egidijus Vilimas ir Algis Čepulis pasidomėjo, o kas bus, jei suplanuotas GPM nebus surinktas? Ar yra planas B? Deja, konkretaus atsakymo nesulaukta.

  1. Čepulis sakė biudžete pasigendąs lėšų, skirtų neformaliajam ugdymui plėtoti, kuris, jo nuomone, šiuo metu yra labai svarbus. Rajono meras Ramūnas Godeliauskas patikslino, kad lėšos bus didesnės nei anksčiau: 20 tūkst. numatyta rajono biudžete, dar 150 tūkst. bus gauta iš valstybės, lėšų bus galima gauti teikiant ES projektus.
  2. Čepulis teigė, kad koalicija „Už laisvę augti“ mano, jog rajono biudžetas nesubalansuotas, reikėtų profesionalesnės analizės ir prognozės, todėl balsuos prieš.

Stasiui Meliūnui užkliuvo 15 tūkst., kurie biudžete numatyti Rokiškio įvaizdžio komunikacijai. Jo nuomone, šiuos pinigus geriau permesti į pagrindinę mokyklą neįgalių vaikų poreikiams. Tokiai pozicijai pritarė opozicija.

Irmantas Tarvydis domėjosi, kam konkrečiai, kokiai komunikacijai bus skirti šie pinigai? Ir kas iš to? E. Vilimo nuomone, svarbiausia ne kaip, bet ką komunikuoti. Ar yra atlikta analizė – kam iki šiol buvo panaudoti komunikavimo pinigai ir kokią konkrečią naudą jie atnešė? Konkretumo, vykdytų komunikacijų tęstinumo pasigedo ir Valius Kazlauskas.

Naujojo savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vadovė Irena Matelienė atkreipė dėmesį, kad Rokiškiui jau seniai reikia investuoti į įvaizdį, nes atrodom nešiuolaikiški ir sunkiasvoriai, nors norime pritraukti jaunimą, būti modernus ir jaunas miestas. Tai nesuderinama su dabartiniu įvaizdžiu, todėl reikia investicijų į naują prekės ženklą, kuris nereiškia tik vizualo, bet ir turinį.

Tokiai pozicijai pritarė ir Lina Meilutė-Datkūnienė, teigdama, kad Rokiškis kol kas neturi atpažįstamo veido. Norint tokį sukurti, reikalingas stiprus prekės ženklas, kuris turi apimtį ir turinį. Tam skirti pinigai nereiškia, kad jų nereikia pagrindinei mokyklai ir neįgaliųjų poreikiams. Tai skirtingi dalykai. L. Meilutė-Datkūnienė pastebėjo, kad rajono biudžetas buvo daug svarstytas komitetuose, priimamas sunkiu Lietuvai metu, kai visi susiduria su panašiomis problemomis, todėl, jos nuomone, biudžetą pavyko neblogai subalansuoti ir nėra priežasčių balsuoti prieš.

Panašios nuomonės buvo ir Dijana Meškauskienė. Jos teigimu, jei žengtas pirmas žingsnis ir įkurtas Komunikacijos ir kultūros skyrius, tai jo uždaviniams vykdyti turi būti duoti ir įrankiai. Tai neprieštarauja pinigų skyrimui pagrindinei mokyklai ir neįgaliems vaikučiams. D. Meškauskienė informavo, kad jų frakcija biudžetą palaiko ir balsuos už.

Deja, ne visi išgirdo, kad lėšos Rokiškio įvaizdžio komunikacijai ir neįgaliems vaikams nėra hamletiškas klausimas: arba tam, arba kitam. Tai visiškai skirtingi dalykai. Bet neįgalius vaikučius auginantiems tėveliams atstovavusi ir prie posėdžio prisijungusi Daiva Laužadienė tarybos narių klausė – ar jie bent vienas augina neįgalų vaikelį, ar įsivaizduoja, ką tai reiškia? Todėl pagailėti pinigų neįgalių vaikų poreikiams, o skirti įvaizdžio kūrimui – nesąžininga. Į šias pastabas sureagavo meras R. Godeliauskas, užtikrindamas, kad pagrindinei mokyklai ir neįgaliųjų poreikiams  lėšos numatytos ir bus skiriamos, o netrukus paaiškės, ir kas taps šios mokyklos direktoriumi. Meras taip pat pastebėjo, kad dabartinės opozicijos nariai tuomet, kai patys formavo biudžetą, neįgaliųjų vaikų problemos nematė ir tam lėšų nebuvo numačiusi, o dabar staiga praregėjo.

Taryba taip pat svarstė paskolų refinansavimo klausimą, savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialios programos ataskaitą ir šių metų sąmatos patvirtinimą,  savivaldybės tarybos Kontrolės komiteto praėjusių metų veiklos ataskaitą ir šių metų programos patvirtinimą, kaimo programos nuostatus, smulkaus ir vidutinio verslo plėtros programos nuostatus, jaunimo reikalų tarybos, nevyriausybinių organizacijų tarybos praėjusių metų ataskaitas ir kitus klausimus.

Prie kai kurių klausimų „Gimtasis…“ grįš vėliau.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Rokiškietis
Rokiškietis
2021 27 vasario 7:34

Konservatoriai paskendo Godeliausko glėbyje, savo veido visai nebeturi.

Bitė
Bitė
2021 26 vasario 20:04

Siūlau visiems pagalvoti. O aš jau sugalvojau. Ir turiu pasiūlymą. Kur galima pataupyti. Nekūrenti tuščias buvusios kriaunų mokyklos 2aukštų patalpas. Pečkurio alga taupysis. Ir centro to kur nėra, neskirkite pinigų. Obeliuose irg yra ką nekūrenti, sporto salės. Štai ir neįgaliems vaikams bus pinigai. Ar jūs nematot? Suprantu. Nu jo kur čia žinosi, juk tv žinios nepranešė apie tai.