Baltijos kelio vietą, kur rankomis buvo susikibę rokiškėnai, medinis kryžius žymėjo 25 metus. Krašto muziejaus archyvo nuotr.

1989 m. rugpjūčio 23-iąją nusidriekė Baltijos kelias, skirtas paminėti tragišką Molotovo–Ribentropo paktą, pasirašytą prieš 50 metų. Pasirašiusi slaptą dokumentą su nacistine Vokietija, Sovietų Sąjunga okupavo Lietuvą, Latviją ir Estiją. Paminėti ir pasmerkti šio įvykio į Baltijos kelią iš visos Lietuvos vyko tūkstančiai žmonių. Susikibę rankomis į milijoninę grandinę, jungiančią Vilnių, Rygą ir Taliną, sovietų okupuotų Baltijos šalių gyventojai pareiškė tvirtą ryžtą kartu siekti nepriklausomybės. Tai buvo didingiausias dvasinio ir pilietinio susitelkimo įvykis, tapęs taikaus pasipriešinimo pavyzdžiu visam pasauliui tuo laikotarpiu. Baltijos kelią su didžia pagarba prisimena kiekvienas akcijos dalyvis.

Rokiškėnai 1989 m. rugpjūčio 23-iąją susijungė rankomis į trijų kilometrų grandinę tuomet dar tiesiamoje automagistralėje Panevėžys–Vilnius, 3 km ruože netoli Panevėžio. Rokiškėnų buvo daug. Autobusais ir lengvaisiais automobiliais šimtai vyko į akciją ir ne viena bendraminčių eile gyva grandine juose kelio atkarpą, dalis kraštiečių prisijungė prie akcijos kitose vietose. Rokiškėnų Baltijos kelio atkarpoje tą dieną buvo pastatytas medinis kryžius. 25 metus jis žymėjo tą vietą. Minint Baltijos kelio 25-ąsias metines senasis medinis kryžius buvo pakeistas akmeniniu paminklu, sutvarkyta teritorija, įrengtas medinis tiltelis. Neseniai rokiškėnai nešė akmenis į Rokiškio krašto muziejų paminklui statyti, daugelis dalyvavo Baltijos kelio 25-mečio iškilmingame minėjime.

Šiais metais rugpjūčio 23 d. kviečiame bendraminčius prisiminti šį istorinį įvykį ir vykti į Baltijos kelio vietą. Bendrausime, tvarkysime teritoriją, iškelsime Lietuvos valstybinę ir Rokiškio krašto vėliavas, kurios pravažiuojantiems primins Rokiškio krašto žmonių ryžtą prieš 29 metus siekti nepriklausomybes.

Išvykstame 10 val. nuo Rokiškio centrinio pašto. Tel. pasiteirauti 8 686 13 741.

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie