Parodoje eksponuojami net 72 dr. Eugenijos Martinaitytės (dešinėje) tapybos darbai.

Kaip žiema nepagailėjo šalčio, taip ir menininkai penktadienio pavakare visus tapybos, karpinių ir keramikos gerbėjus pakvietė į Rokiškio krašto muziejų. Ten atidarytos trys parodos, kurių kiekviena išsiskyrė originalumu, kūrėjų patirtimi.

Su viltimi grįžti į Rokiškį

Pirmoji parodos atidarymo džiaugsmą šventė vilnietė, dailės studijos „Paletė“ narė, Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto prodekanė doc. dr. Eugenija Martinaitytė. Ji pristatė tapybos darbų parodą „Senasis medinis Žvėrynas“.

„Tai yra mano erdvė, aš ten 55-erius metus gyvenu“, – sakė menininkė.

Jos bičiulė, Laimutė Širvydienė, apie Eugeniją kalbėjo ne kaip apie dailininkę, o kaip apie dailės studijos „Paletė“ narę. „Aš pati „Paletę“ lankau daugiau nei 30 metų ir matydama vienminčių labai džiaugiuosi. Todėl nuolat kartoju, kad kai šita „liga“ susirgsit, sirgsit iki gyvenimo pabaigos. Tapyti ir matyti pasaulį kitaip yra labai geras jausmas“, – sakė L. Širvydienė.

Pasak ponios Laimutės, Eugenija yra ypatinga keistuolė: labai švelni, tvarkinga, pareiginga, draugiška. Gal todėl, kai dailės studijos nariai atneša savo darbus, niekada niekas nesulaukė Eugenijos pagiežos žodžio – visuomet ji nusišypso ir randa gerą žodį.

„Aš taip pat vilnietė, senamiesčio vaikas. Šiemet baigiau gidų kursus, tai kitaip pradėjau žiūrėti į tai. Eugenijos darbuose pamačiau kitokį Vilnių – man akys atsivėrė. Net 72 darbai čia eksponuojami. Tai labai daug. Kai paklausiau, iš kur ji tiek darbų turinti, Eugenija ramiai atsakė, kad iš rūsio, garažo, namų. Į „Paletę“ ji darbų arba neatnešdavo, arba aš nemačiau. Labai dėkojame rokiškėnams, kad priimate mus, vilniečius, eksponuoti darbus tokiame nuostabiame dvare, tokiose erdvėse. Tai mums didelė garbė“, – pasakojo L. Širvydienė.

Pasak Krašto muziejaus direktorės Nijolės Šniokienės, bent jau muziejaus darbuotojoms ši paroda nėra svetima: kadaise muziejininkai vykdavo į kursus Žvėryne, todėl E. Martinaitytės kūryboje pavaizduotos vietos jiems yra pažįstamos.

„Esame laimingi matydami tokią gražią parodą. Šie darbai kitokie, juose daug švelnumo, šviesos. Tikimės, kad tai pirmasis etapas tolimesniam bendradarbiavimui“, – sakė direktorė.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie