blank
A. Stanio nuotr.

Svarbiau – saugumas

Pirmadienį nuo pat ryto mokyklose vyko posėdžiai prieš rugsėjį. Svarbiausia aptariama tema šį kartą – saugumo reikalavimai, ne mokslas. Rugsėjo pirmoji šiemet nelabai šventiška – su kaukėmis ir atstumais. Mažesnėse rajono mokyklose susitikimai visiems kartu, didesnėse – atskirais srautais, vienus nuo kitų kai kuriose įstaigose atitveriant juostomis. Rajono mokyklų vadovai pripažįsta – rugsėjo laukia su nerimu, tačiau dauguma teigia, kad reikalavimai bus įgyvendinti, nors, kita vertus, paradoksas – kartu pripažįstama, kad „mūsų mokyklos nepritaikytos tuos reikalavimus įgyvendinti“.

Keisis kas dvi savaites

„Kiekvienai mokyklai savi iššūkiai. Mes negalime įgyvendinti mokymo, kai mokytojai vaikšto į  klases, nes norint tai padaryti, reikia pertvarkyti jų darbo sutartis. Trumpiau, reikia viską sugriauti“, – sakė D. Guzienė. Ji patikslino, kad vieną gimnazijos priestatą Senuosiuose rūmuose jiems teko atiduoti Senamiesčio progimnazijai ir liko labai mažai patalpų. „Romuvos“ dalyje taip pat visi kabinetuose, anot D. Guzienės, „susikišę kaip silkės“. Todėl gimnazija nusprendė: mokys gimnazistus srautais – pirmų–antrų kasių gimnazistai mokysis atskirai nuo trečiokų ir ketvirtokų. Vadinasi, dvi savaites vieni mokysis kontaktiniu būdu pagal intensyvesnę programą, kiti – nuotoliniu, o kas dvi savaites keisis.

„Galvojam, kad taip vaikams bus mažesnė žala, o higienistai mums irgi pritarė“, – svarstė  direktorė. Ji mano, kad norėdama įgyvendinti sveikatos specialistų rekomendacijas, tokias, kokios jos yra dabar, gimnazija turėtų sugriauti sistemą. Be to, skirtingų klasių mokiniai vis tiek į kai kurias pamokas ar būrelius eina kartu. Galų gale, anot direktorės, kam reikia atskirti vaikus aukštais, jei priestate yra vienas berniukų tualetas ir jis viename aukšte, o juo naudojasi šimtas berniukų. Arba koks tikslas mokytojams nešioti į kabinetus savo priemones ir taip dar labiau gaišinti pamokų laiką.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments