Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), minėdama Laisvės nuo mokesčių dieną, antradienį Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, vaizduodama mokesčių naštą piliečiui, tempė simbolinį mokesčių akmenį. Eltos nuotr.
Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai), minėdama Laisvės nuo mokesčių dieną, antradienį Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo, vaizduodama mokesčių naštą piliečiui, tempė simbolinį mokesčių akmenį. Eltos nuotr.

Jau 23-ią kartą Lietuvoje minima simbolinė metų diena, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti valdžiai ir pradeda dirbti savo paties ir savo šeimos gerovei.

Laisvės nuo mokesčių diena šiemet išauš keturiomis dienomis vėliau nei pernai – gegužės 18-ąją. Tai simbolinė diena, kai vidutinis mokesčių mokėtojas nustoja dirbti tam, kad sumokėtų mokesčius ir pradeda dirbti sau.

Vėliau ateisianti laisvės nuo mokesčių diena reiškia, kad biudžeto išlaidos buvo didinamos labiau, nei augo šalies ekonomika. Lietuvos laisvosios rinkos institutas suskaičiavo, kad šiemet vidutiniškai mokesčiams dirbome 139 dienas, pernai – 135.

Pasak Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidento Žilvino Šilėno, simbolinė laisvės nuo mokesčių diena – pagarbos mokesčių mokėtojui diena, kai reikėtų pasakyti „ačiū” tiems, kurie išlaiko valstybę. Ji skirta pagerbti mokesčių mokėtojus, atkreipti dėmesį, kiek žmonės iš tikro sumoka mokesčių ir kam tie pinigai panaudojami.

„Ši diena – priminimas valdžiai, kad ji turėtų atsakingiau naudoti mokesčių mokėtojų suneštus pinigus”, – pabrėžia Ž. Šilėnas.

„Kiekvienas uždirbantis 500 eurų „į rankas” ir juos išleidžiantis, sumoka apie 5026 eurus mokesčių per metus. Uždirbantis 1 tūkst. eurų – sumoka apie beveik 11 tūkst. eurų mokesčių. Tai – dideli pinigai ir mokesčių mokėtojai turėtų nepamiršti, kad valstybės paslaugų jie negauna nemokamai. Už visas paslaugas, pradedant sveikatos apsauga baigiant šaligatvio plytelėmis, mokesčių mokėtojai jau yra susimokėję. Ir susimokėję gana nemažai”, – pabrėžia Ž. Šilėnas.

Mokesčių mokėtojai turėtų nepamiršti, kad valstybės paslaugų jie negauna nemokamai. Už visas paslaugas, pradedant sveikatos apsauga baigiant šaligatvio plytelėmis, mokesčių mokėtojai jau yra susimokėję. Ir susimokėję nemažai

Laisvės nuo mokesčių diena rodo, kiek vidutinis statistinis žmogus sumoka mokesčių. Tačiau dirbantiesiems ji ateis daug vėliau. Tie, kurie uždirba, pavyzdžiui, vidutinę algą – 585 eurus „į rankas” – sau dirbti pradės tik liepą.

Laisvės nuo mokesčių diena apskaičiuojama vertinant, kokią žmogaus sukuriamų pajamų dalį paima valdžia ir perskirsto per nacionalinį biudžetą ir nebiudžetinius fondus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas simbolinę laisvės nuo mokesčių dieną skaičiuoja jau 18 metų, remdamasis biudžeto įstatymais ir Finansų ministerijos prognozėmis dėl ekonomikos augimo.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: