Durklas bronzinis (?), rombo formos su plačia įkote (63 mm ilgio, 22 mm pločio, 2 mm storio). Iš abiejų pusių yra suformuoti ašmenys. Durklo ašmenys glotnūs, įkotė grublėta, matomos įtvėrimo žymės. Durklas datuojamas 2000–1700 m. pr. Kr. Tai yra kol kas vienintelis tokio tipo radinys dabartinės Lietuvos teritorijoje. Muziejaus archyvo nuotr.

Tiksli vieta žinoma

Krašto muziejus penktadienį paskelbė naujieną – Lietuvos kultūros departamento atstovai jiems perdavė neeilinį radinį – žalvarinį bronzinį strėlės – ieties antgalį (manoma), rastą Rokiškio rajone.
„Jis buvo rastas rudenį, tačiau dar vyko tyrinėjimai, palyginimai, nes ne iš karto buvo aišku, kas tai. Tiksli vieta žinoma, ji pažymėta“, – sakė komunikacijos ir renginių koordinatorė Jolita Jurevičienė. Muziejininkai skelbia, kad tai yra kol kas vienintelis tokio tipo radinys dabartinės Lietuvos teritorijoje. Laikinai einantis direktorės pavaduotojo pareigas Giedrius Kujelis sakė, jog apie vietą, kur buvo rastas minimas antgalis, neskelbiama specialiai, kad „neįsisuktų juodieji archeologai (juodoji archeologija – nelegalus archeologinių objektų kasinėjimas)“, ir ten planuojami tolimesni tyrimai.

Analogiškas radinys – tik Lenkijoje

Muziejus informavo, kad sensaciją rado Orestas Pauliukas ir dėkojo jam, kad radinį perdavė paveldosaugininkams, o ne kolekcionieriams. Tokio tipo durklai priskiriami ankstyvojo bronzos amžiaus Varpinių taurių kultūrai (2800–1800 m. pr. Kr.). Didžiausias šios kultūros paplitimas yra buvęs vakarų ir centrinėje Europoje ir šiuolaikinės Anglijos teritorijoje. Lietuvai artimiausias šiai kultūrai priskiriamas analogiškas radinys yra rastas pietryčių Lenkijoje Samoborzec vietovėje.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: