blank
J. Kačerausko nuotr.

Dėl užsitęsusių karščių kai kuriuose Lietuvos keliuose gali pasitaikyti išplaukusio bitumo, vadinamojo „prakaituojančio asfalto“, ruožų, todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija prašo vairuotojų būti atidiems. Vairuotojams svarbu žinoti – išplaukusio bitumo vietose ilgėja stabdymo kelias.

Esant itin aukštai ir Lietuvos klimatui nebūdingai oro temperatūrai bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams kelio danga kai kuriuose ruožuose įkaista iki itin aukštos – daugiau kaip 50 laipsnių temperatūros. Dėl šios priežasties asfalto dangoje esantis bitumas suminkštėja. Išplaukusio bitumo pažaidos yra aiškiai vizualiai pastebimos ir atpažįstamos, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad dėl jų atsiradimo gali pasunkėti eismo sąlygos.

Karščiai kenkia ir betoninei kelio dangai, kuri, oro temperatūrai pakilus iki 25 laipsnių, pradeda deformuotis, lūžinėti. Todėl visų, vykstančių valstybinės reikšmės magistralinio kelio A14 Vilnius–Utena ruožais su betono danga, prašoma itin didelio atidumo, o pamačius pakilusias betono plokštes informuoti Kelių direkcijos Eismo informacijos skyrių telefonu 8 5 232 9600.

Planuojantiems keliones kelininkai rekomenduoja internetinėje svetainėje www.eismoinfo.lt pasitikrinti informaciją apie valstybinės reikšmės kelių būklę ir eismo sąlygas, vykdomus darbus ir eismo ribojimus.

Rokmelsta
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Pastebėjimas
Pastebėjimas
2021 17 liepos 10:29

O nuotrauka tai ne betonkės 🤣😂