(ELTA) nuotr.

„Kartu su mūsų įsteigta Sveikatos ekspertų taryba priėjome prie sprendimų ir Lietuvoje įsigyti greitųjų antigeno testų, tam, kad mūsų testavimo strategija būtų kiek galima platesnė ir efektyvesnė. Tai nepaprastai svarbu stabdant viruso plitimą. Kartu su karantino apribojimais turėtume pasiekti tokį rezultatą, kai vėl židinių atsekamumas galės tapti prasmingas ir efektyvus. Tada galėsime dar efektyviau kovoti su koronavirusu.

Tačiau šiandien mums reikia labai stiprių priemonių, susijusių su testavimu ir tam tikrais veiklos apribojimais, kad sugrįžtume į civilizuotą lygį, bent jau 200-300 atvejų pradžioje 100 tūkst. gyventojų, bet ne 700 atvejų, kaip kad turime dabar“, – teigė G. Nausėda.

Anot prezidento, vakcina jau yra paskutinėse užbaigtumo stadijose, todėl kartu su ES lyderiais tariamasi, kaip būtų galima greičiau išspręsti logistikos problemas. Vis dėlto jis pabrėžė svarbą kovoti su dezinformacija dėl skiepų.

„Tačiau to nepakanka, turime dar padaryti labai daug kitoje srityje – informuodami visuomenę arba kovodami su dezinformacija, kuri, deja, ne be trečiųjų šalių įtakos plinta. Kitaip tariant, žmonės gąsdinami, kad skiepijimasis yra neefektyvus, galbūt net kenksmingas, tokiu būdu įnešama sumaištis visuomenėje, tam turime užkirsti kelią“, – sakė G. Nausėda.

Jo nuomone, reikia galvoti ir apie visuomenės psichologinę būseną, kuri, anot prezidento, nėra gera.

„Tai toli gražu ne tik Lietuvos fenomenas, bet ir visos ES, pasaulio fenomenas. Žmonės pavargo, tai jau antroji didelė banga. Kai kuriose valstybėse atsiranda judėjimai, kurie nukreipti į priešingą pusę. Dėl tos priežasties mes turime ne tik kantriai ir profesionaliai aiškinti, kokios rizikos yra susijusios su koronavirusu, bet ir padėti žmonėms atsispirti tiems nuotaikos pokyčiams, kurie neišvengiamai užsitęsusios pandemijos pasekmė“, – teigė G. Nausėda.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, šiuo metu iš viso 48 vakcinos nuo koronaviruso pasiekė tyrimų su žmonėmis etapą.

Šį mėnesį buvo paskelbti „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ bendrovių kuriamų vakcinų 3-ojo etapo rezultatai, kurie parodė, kad abi vakcinos sukuria efektyvų imunitetą nuo COVID-19.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Biruted
Biruted
2020 20 lapkričio 9:33

Mano nuomonė pirmiau turėtu pasiskiepyti seimo nariai ir jei viskas OK po poros savaičių pradėti skiepyti eilinius žmones.