GR archyvo nuotr.

Verslo kliūčių žemėlapis rodo, kad rajone daug barjerų patiria smulkusis ir vidutinis verslas – velkamės savivaldybių sąrašo uodegoje. Vieni dėl to kaltina rajono valdžią, kiti mato pačių gyventojų nesuinteresuotumą imtis veiklos. Kokių galimybių siūlo Darbo birža? Ar daug yra norinčiųjų keisti kvalifikaciją pagal šiandienos poreikius?

Ne tik registruoja, bet ir teikia paramą

Panevėžio teritorinės darbo biržos Rokiškio skyriaus vyr. specialistė Dalia Starkuvienė informavo, kad savarankiško užimtumo rėmimo priemonė, steigiant darbo vietą sau, yra skirta neįgaliesiems, kuriems nustatytas darbingumo lygis iki 40 proc., jaunimui iki 29 m., registruotam Darbo biržoje kaip bedarbiai, buvusiems bedarbiams, pradėjusiems savo verslą ne vėliau kaip per 30 mėn. nuo paskutinės registracijos nutraukimo teritorinėje Darbo biržoje dienos, pirmą kartą darbo vietą steigiantiesiems biržos siųstam bedarbiui įdarbinti. Maksimali subsidijos suma yra 40 minimalių mėnesio atlygių (MMA). Pernai šia parama pasinaudojo septyni Rokiškio rajono gyventojai: neįgalusis ir šeši asmenys iki 29 m. Paramos suma siekė 80 tūkst. 560 Eur. Planuojama šiais metais subsidiją suteikti 3–4 asmenims.

2016 m. į profesinio mokymo priemonę buvo nukreipti 285 asmenys. Jie rinkosi per 30 skirtingų profesijų. Populiariausios yra įvairių transporto priemonių vairuotojų, medkirčių, pagalbinių virtuvės darbuotojų, siuvėjų, valytojų, medienos apdirbėjų specialybės, taip pat susijusios su statybomis. Mokytis pageidavo įvairaus amžiaus asmenys – ir jaunimas, ir vyresni nei 55-erių. Dauguma jų neturėjo profesijos. Kvalifikaciją įgijo daugiau nei 130 asmenų.

Plačiau skaitykite šeštadienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: