Pexels nuotr.

Kada laistyti?

Kambarinėms gėlėms reikia šviesos, šilumos ir vandens, priklausomai nuo jų „gimtųjų vietų” klimatinių sąlygų. Labai nedaug yra gėlių, kurias reikia laistyti kasdien. Daugumai dėl per dažno laistymo nupūva šaknys. Pavyzdžiui, kaktusas, atkeliavęs iš dykumos, nemėgsta gausaus laistymo, ypač žiemos metu. Gėles reikia laistyti tik tuomet, kai žemė vazonėlyje visiškai sausa. Dar yra nuomonių, kad laistyti augalus reikia tik tada, kai, pabeldus į vazoną, girdisi skardus garsas.

Kuo laistyti?

Geriausia gėles laistyti minkštu lietaus vandeniu, taip pat upės arba tvenkinio vandeniu, tirpintu sniegu. Kietą vandenį labai blogai perneša azalijos, orchidėjos, paparčiai, kamelijos. Tačiau tos gėlės, kurios auga kalkinguose dirvožemiuose, gerai toleruoja laistymą kietu vandeniu.

Vandenį iš vandentiekio reikia palikti nusistovėti, nes jis yra chloruotas. Vanduo turi nusistovėti mažiausiai parą, tada chloras išgaruoja.

Vandens temperatūra turi būti ne žemesnė nei kambario temperatūra. Ši taisyklė ypač svarbi laistant tropines gėles. Šiltesniu vandeniu reikėtų laistyti kaktusus. Tokių gėlių laistymas šaltu vandeniu gali sukelti pumpurų kritimą, šaknų puvimą ir galiausiai gėlės žuvimą. Vėsioje patalpoje esančių gėlių laistymas per daug šiltu vandeniu taip pat nepageidaujamas, nes tai gali sukelti priešlaikinį gėlių augimą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: