blank

Dantų tiesinimui amžiaus ribų nėra!

Kreivi dantys – gana dažnas reiškinys.  Ortodontiniu gydymu siekiama ištiesinti kreivus dantis ir suformuoti taisyklingą sąkandį. Gydymas vidutiniškai trunka 1,5 – 2 metus. Trukmė priklauso nuo klinikinio atvejo sudėtingumo, pasirinkto ortodontinio aparato sistemos bei paciento pareigingumo (atvykimas į apžiūrą, laikymasis gydytojo nurodymų).

„Pirmąjį apsilankymą pas gydytoją ortodontą rekomenduojame šešerių – septynerių metų vaikams, kadangi tokio amžiaus vaikai turi „mišrų sąkandį”. Tai reiškia, kad dalis nuolatinių dantų jau yra išdygę, o dalis pieninių dantų dar yra neiškritę ir gydytojas ortodontas gali pastebėti dantų dygimo sekos neatitikimus, galimą dantų susigrūdimą, per didelius tarpus tarp dantų, trūkstamas dantų užuomazgas, žandikaulio augimo sutrikimus ir kitas priežastis, kurios gali turėti įtakos netinkamai dantų padėčiai bei netaisyklingam sąkandžiui“, – pasakoja gydytoja odontologė Šarūnė Andriuškevičiūtė. „ Kuo anksčiau bus pastebėtas sąkandžio vystymosi sutrikimas, tuo efektyvesnis bus gydymas“, – priduria gydytoja odontologė Agnė Leleivaitė.

„Ortodontiniam gydymui amžiaus ribų nėra!“, – pabrėžė gydytoja odontologė Gintarė Patapovienė. Vaikams (7 – 13  metų), jei yra poreikis, rekomenduojama nešioti ortodontines plokšteles, išskirtinais atvejais breketus. Paaugliams (13 – 18 metų) bei suaugusiems žmonėms veiksmingiausias gydymas yra breketų sistema, nes vyresniame amžiuje dantų poslinkiai vyksta kur kas lėčiau, nei jauname amžiuje.

Odontologijos centro „Laudenta“ tikslas – sveiki mažojo paciento dantukai

Turbūt kiekvienas tėvelis nori, kad jų vaikučių dantukai būtų sveiki, gražūs, balti, vaikas nuolat šypsotųsi ir nepatirtų to nemalonaus dantų skausmo. Vaiko dantų sveikata priklauso nuo tinkamos dantų priežiūros namuose ir savalaikio kokybiško gydymo odontologijos klinikoje.

 Odontologijos centre „Laudenta“ gydomi ne tik tėvelių, bet ir mažųjų pacientų dantukai.  „Laudentoje“ dirba gydytojai odontologai, turintys pakankamai patirties ir žinių, reikalingų dirbant su mažaisiais pacientais, tad tėveliai gali drąsiai patikėti savo vaikučius specialistams.

„Dažniausiai pirminę konsultaciją pradedame nuo edukacinės pamokėlės, supažindiname mažąjį pacientą su odontologijos kabineto aplinka, instrumentais, atsakome į visus rūpimus klausimus ir kai vaikas jaukiai jaučiasi odontologo kėdėje apžiūrime bei įvertiname dantukų ir burnos ertmės būklę“, – pasakoja gydytoja odontologė Šarūnė Andiuškevičiūtė. „Pagal dantukų būklę, pasitardami su tėveliais, jei reikalinga paskiriame tolimesnį gydymą. Odontologijos centre vaikams galime pašalinti apnašas ir dantukus nupoliruoti fluoro turinčia pasta, apmokyti taisyklingai prižiūrėti dantis ir parinkti tinkamas priemones, karieso profilaktikai – sustiprinti dantukus fluoro laku ar dantų vageles padengti silantu, suplombuoti pieninius ir nuolatinius dantukus, sugydyti dantų šaknų kanalus“, –  dėsto gydytoja odontologė Agnė Leleivaitė.

Dažniausia chirurginė procedūra  – danties rovimas ir implantacija

Odontologijos centre „Laudenta“ dirbantys gydytojai odontologai siekia, kad natūralūs paciento dantys būtų išsaugoti kuo ilgesnį laiką. Jei problema yra įsisenėjusi ir kiti gydymo metodai jau gali nebepadėti, atliekamas dantų šalinimas, netraumuojant gretimų dantų ir audinių.

„Pagrindinės danties šalinimo priežastys – netaisyklinga danties padėtis, kai dantis išdygęs kreivai ar išvis neišdygęs, ortodontinis sąkandžio gydymas, siekiant išvengti dantų susigrūdimo, dantis yra stipriai pažeistas ir nebetinkamas protezavimui, išplitusi periodonto liga, dantis ar danties šaknis nulūžo“, – vardino gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

„Dažniausia chirurginė procedūra pas mus odontologijos centre – danties rovimas ir implantacija, tačiau taip pat savo pacientams galime pašalinti cistas ir dantenas aplink dantį, patruminti danties viršūnę, atlikti liežuvio ir lūpos pasaitėlio plastinę operaciją“, – pasakoja gydytoja odontologė Gintarė Patapovienė.

„Chirurginis gydymas ne pati maloniausia procedūra, tačiau svarbiausia, kad ši procedūra būtų kaip įmanoma greitesnė, neskausmingesnė ir saugesnė. Tam reikia gydytojo odontologo patirties, tinkamos įrangos ir šiuolaikinių technologijų ir visa tai rasite odontologijos centre „Laudenta“ – pokalbį baigė gydytoja odontologė Vida Laurinonienė.

„Laudenta“ laukia visų norinčių NEMOKAMAI PASIKONSULTUOTI dėl dantų implantavimo ir protezavimo  Aušros g. 17, Rokiškis. Būtina išankstinė registracija telefonu +370 633 20088. Daugiau informacijos rasite internetiniame puslapyje www.laudenta.lt.

Užs. 224

Prie Dirdų