Pavargę, bet laimingi – antrosios vietos laimėtojai rokiškėnų numylėtiniai Artūras Vasiljevas (kairėje) ir Lukas Každailis. J. Kačerausko nuotr.

Nors permainingas oras bandė kaišioti organizatoriams kojas, tačiau nesėkmingai. Rokiškyje varžėsi net septynių valstybių paplūdimio tinklininkai. Miesto ir „Velykalnio“ bendruomenės pastangos organizuojant šias varžybas buvo įvertintos aukščiausiu lygiu – šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė atsiuntė asmeninį sveikinimą.

Visą tinklinio šventę papuošė lietuvaičių ir Rusijos sportininkų kova. Tiek įtampos, atkaklumo ir noro nugalėti bet kokia kaina „Velykalnio“ sporto aikštynai dar nebuvo regėję. Deja, 26-asis lemiamas taškas trečiajame dramatiško žaidimo sete buvo įmuštas varžovų iš Rusijos. EEVZA vyrų paplūdimio tinklinio čempionato etapo finale Lietuvos atstovai Lukas Každailis ir Artūras Vasiljevas po beveik valandą trukusios kovos 1:2 (21:17, 22:24, 24:26) nusileido rusams Maksimui Sivolapui ir Igoriui Veličkai. Kova gerokai užsitęsė, mat abiejų sportininkų tandemai siekė aukščiausio rezultato – aukso medalių.

Bronzos medalius iškovojo latviai Edgaras Tocas ir Rihardas Finteris. Jie mažajame finale 2:0 (21:13, 21:19) nugalėjo savo tėvynainius Tomą Smediną ir Aleksandrą Soloveją. Šiame čempionate turėjo garbės pasirodyti rokiškėnas Nerijus Laužadis duete su kauniečiu Linu Petravičiumi. Tačiau du sužaisti mačai baigėsi ne mūsiškio naudai. N. Laužadis ir L. Petravičius varžybose užėmė 13-ąją vietą.