Vaida Kelečiūtė pasiekė geriausią sezono rezultatą. Eltos nuotr.

Net kelioms dienoms Lietuvos ir pasaulio sporto aistruolių dėmesį prikaustė Lengvosios atletikos jaunimo (iki 23-ejų metų) Europos čempionatas Kaune. Jame šalies garbę gynė ir du kraštiečiai, šiuo metu mokslus kremtantys ir sportinę karjerą tęsiantys šalies didmiesčiuose – šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys ir Vaida Kelečiūtė. Mūsiškių startai nenuvylė – Raivydas iškovojo aštuntąją, Vaida – tryliktąją vietą.

Iki bronzos – 3 cm
Europos čempionate šuolių į aukštį sektoriuje dėl medalių varžėsi 20 sportininkų. Šuolininkai kovojo atrankos varžybose dėl 13 kelialapių į finalą. R.Stanys atrankoje peršoko 2,17 m. aukščio kartelę ir pasidalino 12-13 vietas su Rusijos sportininku. Sekmadienį Raivydas demonstravo dar geresnius rezultatus. Pradinius aukščius – 2,05 m ir 2,10 m – jis įveikė pirmaisiais bandymais,  2,14 m aukščio kartelę peršoko iš antro karto, o 2,18 m ir 2,21 m. aukštyje pakabintas karteles įveikė iš trečio bandymo. Reikėjo peršokti 2,24 m aukštyje pakabintą kartelę, kad pretenduoti į bronzos medalį. Tačiau visi trys mėginimai tai padaryti buvo nesėkmingi. Geriausias sportininko rezultatas – 2,25 m.

Kokie rezultatai už prekystalio?
V.Kelečiūtė – kūjo metimo rungties rajono ir šalies rekordininkė.  Prieš dvejus metus ji pasiekė iki šiol nepagerintą šalies moterų kūjo metimo rekordą – 54,14 m. Palyginti su šios rungties pasaulio lyderiais, lietuvių kūjo metikų rezultatai nėra itin aukšti.