Asmeninio archyvo nuotr.

Vilniaus universiteto doktorantė, matematikė, edukacinių knygų vaikams autorė Ukrainos vaikams vedė matematikos ir žaidimų pamoką. Kaip ji sakė, svarbiausia šios pamokos metu buvo ne formulės ar lygtys, o tai, kad vaikai bent kiek prasiblaškytų, pamirštų karo siaubą.

Į Ievos pamoką jungėsi septintokai, aštuntokai, buvo ir jaunesnių. Pamoka vyko anglų kalba.

„Iš kur jie jungėsi, nežinau – ar iš slėptuvių, ar iš namų, ar jau iš kokios kitos šalies. Pasiūliau matematikos ir žaidimų temą, bet išties tikslas yra tiesiog juos prablaškyti. Ne išmokyti, o pabendrauti su vaikais ir nukreipti jų mintis nuo karo baisumų“, – sakė Ieva.

Per pamoką Ieva mažiesiems ukrainiečiams pasakojo apie labai didelį skaičių gugolą, kuriam pavadinimą kadaise sugalvojo devynmetis berniukas.

„Mes irgi bandėme sugalvoti pavadinimus skaičiams, o kiti turėjo atspėti, koks tai skaičius. Tad tai buvo paprasti, atpalaiduojamieji matematikos žaidimai“, – pasakojo I. Kilienė.

Jau per pirmąją pamoką buvo aišku, kurie vaikai yra gabūs matematikai.

„Bendraujant su vaikais, išsyk matyti jų gabumai. Tarkime, Katia žinojo ir gugolą, ir iš to, ką ji pasiūlo, kokį atsakymą pateikia, buvo aišku, kad tai yra gabus ir besidomintis vaikas. Esu tikra, kad kiekvienas vaikas ateityje kurs kažką gera pasauliui. Labai tikiuosi, kad Katia tikrai tai darys“, – įspūdžiais dalijosi Ieva.

„Bet jie – aktyvūs, besidomintys, jie man padarė labai gerą įspūdį“, – pasakojo I. Kilienė.

Vaikai domėjosi ir iš kur yra Ieva, prašė pasakyti, kaip lietuviškai ištarti kai kuriuos ukrainietiškus žodžius. Rokiškėnės bandymai prabilti ukrainietiškai jiems sukėlė smagaus juoko.

Šią ir kitą savaitę ji ves dar kelias pamokas ir labai ragina lietuvius aukoti Ukrainos vaikams.

Matematikė I. Kilienė prisijungė prie tarptautinės pilietinės seminarų rengimo iniciatyvos – šie užsiėmimai skirti Ukrainos vaikams. Pagrindinis iniciatyvos siekis – ne tiek suteikti akademinių istorijos, gamtos mokslų žinių, kiek paskatinti vaikus, jų šeimas pasidalyti jausmais, gauti emocinį palaikymą. Šios paramos iniciatorius – mokslininkas Charlie Moreno Romero.

lrt.lt inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Monika
Monika
2022 3 kovo 18:37

Labai graži iniciatyva.

Rekomenduojami video: