Ligoninės nuotr.

Po operacijos – tą pačią dieną į namus

Pasak A. Vaičiaus, šioms operacijoms atlikti ligoninė įsigijo naują techniką – vieną naujausių ir moderniausių aparatų šių dienų rinkoje. Papildomai naudojamas echoskopas – irgi naujas, taip pat – vienkartinės priemonės, kurias pacientams pilnai kompensuoja ligonių kasos.

Kaip pasakoja A. Vaičius, lazerinė chirurgija labai pažangi technologija ir palanki žmogui – operacija greita ir efektyvi, atliekama tik vietinė nejautra, invazija į organizmą – minimali, todėl nėra kontraindikacijų ir ligonis gali būti paleistas į namus tą pačią dieną. „Pacientui – tai visiškai nesudėtingos operacijos, jų nereikia bijoti, todėl lazerinė chirurgija labai populiari. Anksčiau pacientai važiuodavo į privačias klinikas, mokėdavo už vienkartines priemones, dabar jos bus atliekamos vietoje ir nemokamai – viską dengia ligoninių kasos. Nereikės mokėti ir už vienkartines priemones, kurios yra tikrai nepigios – nuo 170 iki 250 eurų“, – paaiškino chirurgas A. Vaičius, pridurdamas, kad tereikės iš šeimos gydytojo ar kito specialisto gauti siuntimą tokiai operacijai.

Matė didelį poreikį

Kaip sako Rokiškio rajono ligoninės vadovas Raimundas Martinėlis, tarp pacientų buvo pastebimas didelis tokių operacijų poreikis. „Labai džiaugiuosi tokiais iniciatyviais jaunais žmonėmis, džiaugiuosi, kad mūsų ligoninė turi tokius gerus ir aktyvius specialistus. Gydytojas Artūras Vaičius pats rodė iniciatyvą dėl operacijų lazeriu, važiavo mokytis, stengėsi, kad ligoninė įsigytų reikalingą įrangą. Dabar turime puikų rezultatą – pačias pažangiausias dienos chirurgijos paslaugas, kurios šiame skyriuje ir turi būti tokios, kad atlikus operaciją, pacientas jau tą pačią dieną galėtų keliauti namo, kad greičiau grįžtų į darbą ir nereikėtų nedarbingumo laikotarpio“, – jaunais ligoninės specialistais pasidžiaugė R. Martinėlis.

Kol kas Rokiškio ligoninėje tokias operacijas atlieka vienintelis chirurgas A. Vaičius. „Yra planų, kad prisijungs chirurgas Antanas Zadorožnas, kuris pilnai galės atlikti hemaroido plastikos ir pilonidinės cistos operacijas, o venų operacijas atliksiu aš vienas“, – sako A. Vaičius.

Rokiškio chirurgai turi visas pažangiausias technologijas

Pasak chirurgijos skyriaus vedėjo A. Vaičiaus, Rokiškio ligoninė turi viską – laparoskopinę chirurgiją, kuri taip pat pasižymi žmogų tausojančiu efektu – maži pjūviai, kad būtų kuo minimalesnė žala operacijos metu, o liga pilnai panaikinta. „Turime ir artroskopinę chirurgiją, stereoskopinę įrangą, o dabar atėjo nauja era – tam tikroms ligoms šalinti pradėjome naudoti pažangiausią lazerinę technologiją. Belieka dirbtinis intelektas“, – pajuokavo A. Vaičius.

Savivaldybės inform. 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: