Gyvenimas – pagal liftų darbą

Mieste yra šeši gyvenamieji devynaukščiai, kuriuose veikia dešimt liftų. Ne vieneri metai dalis šių namų gyventojų, ypač gyvenančiųjų viršutiniuose aukštuose, nepatenkinti liftų paslauga. Liftų darbo valandos nepalankios ne tik dirbantiems pamaininį darbą, bet ir mėgstantiems panaktinėti svečiuose. Su problemomis susiduria šeimos su mažais vaikais, senyvo amžiaus žmonės, neįgalūs asmenys: grįžusiems vėliau, kai liftas nebeveikia, jiems tenka pėstute kopti į viršutinius aukštus. Mat žiemos sezonu (lapkričio 1 – balandžio 30 d.) liftai veikia nuo 7 iki 20.45 val., vasaros (gegužės 1 – spalio 31 d.) – nuo 7 iki 21.45 val.

Liftų darbo valandomis nepatenkinti gyventojai ironizuoja, jog jų gyvenimą reguliuoja liftų grafikas. Esą negali svečiuose ilgiau pasėdėti, vėliau grįžti su nešuliais, nes teks į devintą aukštą kulniuoti pėstute. O ką bekalbėti pamainomis dirbantiems.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

3
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
asaaIvetaZoja Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Zoja
Zoja

O ar bus išgyvendintas sovietmetis iš Rokiškio? Ar tikrai žmonės reikalauja, kas jiems nepriklauso? „Pasak Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento būsto skyriaus vedėjo R. Šveikausko, lifto paskirtis yra kelti žmonės ir krovinius visą parą, todėl darbo laikas jiems nėra nustatomas.R. Šveikauskas nurodo, jog daugiabučių lifto priežiūrai turi būti paskirtas specialistas, turintis reikiamą kvalifikaciją, o keliamoji priemonė gali būti išjungiama tik tuo atveju, jeigu ji neatitinka saugos reikalavimų ir kelia pavojų gyventojams.“Tokiu atveju Rokiškyje yra pažeidžiami gyventojų interesai, tinkamai naudotis būstu, nes kasmetinių patikrų metu Rokiškio liftams yra leidžiama veikti. O ar Rokiškio butų ūkis turi specialistų-liftininkų, ar Rokiškio… Skaityti daugiau »

Iveta
Iveta

O kodėl tektų brangiau mokėti?Tik daugiau elektros suvartosime,tad už ją ir bus daugiau mokėti,jei paromis liftas veiks. O eksplotacijos nustatytas mokestis turi likti tas pats.
Taip ir mūsų butų ūkio darbuotojai aiškina, kai liftas neveikia ir dar nebūna išjungtas,kad elektra nesinaudoja važiavimams ir mažiau bus mokama.

asaa
asaa

nėra nustatyto liftų mokesčio. Rokiškio savivaldybė yra nustačiusi kad liftai apmokestinami pagal faktines išlaidas.