Savivaldybės nuotr.

Salų dvaras pelnė keliautojų palankumą ir „Vietinių turistų simpatijos vėtrungę 2023“. Tai –  dešimtoji apdovanojimų kategorija, atsiradusi prieš ketverius metus. Šiai vėtrungei nominantus siūlo ir renka patys keliautojai.

Vėtrungę atsiėmė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas ir Salų dvaro valdytojos Rokiškio tautodailininkų asociacijos vadovė Birutė Dapkienė, atvykusi į parodą su visu dvaro kolektyvu.

B.Dapkienė sakė, kad neįtikėtina, jos šis apdovanojimas šiemet iškeliaus į Rokiškį. „Juk net tris metus iš eilės turistų simpatijas pelnydavo Pakruojo dvaras su didžiuliais projektais, šviesos festivaliais. Mes tokie kuklūs šalia, esam ne pelno siekianti organizacija, vieni patys turėjom sugalvoti, kaip įveiklinti Salų dvarą, kaip pritraukti lankytojus, todėl toks įvertinimas – ypatinga dovana, kartu – didžiulis įpareigojimas neužmigti ant laurų, pateisinti turistų lūkesčius, augti, plėsti savo veiklas“, – komentavo B. Dapkienė.

Pasak R. Godeliausko, Rokiškio tautodailininkų veikla Salų dvare viršijo bet kokius lūkesčius. „Niekada netikėjau, kad Salų dvaras gali taip išpopuliarėti – buvo nuošaly, užmirštas. Mes patys esame nustebę. Rokiškio tautodailininkų užsidegimas, jų pastangos paskatino ir mus pasitempti, rekonstruoti Salų dvarą, daugiau tam pinigų skirti, nes jei ne tautodailininkai, patys tikrai to nebūtume darę“, – sako Rokiškio rajono vadovas.

„Turizmo sėkmingiausiųjų“ organizatorės VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė, koordinuojanti šią nominaciją, sakė, kad smagu, jog atsirado dvaras, pagaliau aplenkęs turistų taip išpopuliarintą Pakruojo dvarą. „Bet Pakruojo dvaras liko antras. Jis tikrai labai matomas, turistų mėgstamas, todėl Salų dvaras gali didžiuotis, kad šioje nominacijoje išsiveržė į priekį“, – pastebėjo N. Sutkaitytė.

Šiemet „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai organizuojami jau devynioliktąjį kartą. Jų organizatorė nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ praneša, kad 2023 m. devyniose apdovanojimų kategorijose varžėsi 27 turizmo profesionalų atrinkti nominantai, o balsuoti už savo favoritus internetu pirmą kartą galėjo ir visuomenė.  Pasak N. Sutkaitytės, už visas nominacijas internetu balsavo 27 263 žmonės.

Savivaldybės inform. 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: