Bronius Medinis. A. Minkevičienės nuotr.
Bronius Medinis. A. Minkevičienės nuotr.

Vietoj sniego vėpūtinių – žydinčios kiaulpienės

Patyręs orų stebėtojas sako, jog gruodžio 18-oji sumušė absoliučius gruodžio šilumos rekordus:  „Yra buvę, kad temperatūra pakyla iki plius 8, bet kad siektų 9–11 laipsnių šilumos, per visą stebėjimų istoriją nefiksuota.“

Artėjantis savaitgalis numatomas gražus, saulėtas ir šiltas. Per Kalėdų šventę dienomis bus apie 4 laipsnius šilumos, pakrapnos, pliusinė temperatūra numatoma ir naktimis. Tačiau nebesidraskys vėjai. Rudeniški orai tęsis iki gruodžio 29-osios, vėliau ims kiek keistis. Priešpaskutinę metų dieną ir senųjų metų palydų išvakarėse numatomas nedidelis atvėsimas, dieną svyruos apie nulį, naktimis gali būti keli laipsniai šaltuko. Bet taip laukiamo sniego nematyti.

„Ko gero, reikės barstyt dirbtinio sniego, nes rodo, kad žemė sausio pradžioje plika užšals. Gamtoje dabar vos ne augalų vegetacinė temperatūra, tai ko gi nežydėt kiaulpienėms? Gruodžio antroji dekada buvo kaip lapkričio pradžia. Juokaujame, kad reikėtų gruodį pervadint lapkričiu, o sausį – gruodžiu, nes žiema vėluoja visu mėnesiu“, – šmaikštavo B. Medinis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: