Irenos Matelienės nuotr.

Idėja – inovatyvi

Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė. GR archyvo nuotr.

Anot projekto vadovės rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos Irenos Matelienės, Latvijos ir Lietuvos dainų ir šokių šventės yra įtrauktos į UNESCO Žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo sąrašą. „Abi šventės vyksta šalių sostinėse, todėl nutolusių regionų žmonės iš Rokiškio ir Jėkabpilio turi mažesnes galimybes nuvykti stebėti šių masinių renginių. Projekto idėja yra organizuoti vietos festivalį, kuriame latvių ir lietuvių meno mėgėjų kolektyvai pristatytų patraukliausias praėjusių dainų ir šokių švenčių programos dalis…“, – sakė I. Matelienė.

 

Skambės kultinės dainos, rokiškėnai kviečiami repetuoti

Šiandien jau aišku, kad projektas finansuotas 27 905 eurų. Jį koordinuoja Rokiškio savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyrius kartu su dalyviais – Rokiškio kultūros centru ir Rudoflo Lymano muzikos mokykla.

Todėl per miesto gimtadienį rugsėjo 21 d. 17 val. Rokiškyje pamatysime gražiausias 100-metį mininčios Lietuvos dainų šventės ir 150-metės Latvijos dainų šventės akimirkas.

Jungtinėje folkloro kolektyvų dalyje pajėgas sujungs visi mūsų folkloro kolektyvai. Koncerte bus šokamas „Malūnėlis“, kurį kviečiama išmokti šokti ir prisijungti visus rokiškėnus.

Projekto vadovė ragina įstaigų kolektyvus, bendruomenes ar kaimynus belaukiant šventės smagiai parepetuoti. Subūrus dešimt ir daugiau žmonių grupę, į repeticiją bus galima pasikviesti „gyvus“ mokytojus: muzikantą ir choreografą, tiksliau – Algį Bagdoną ir Arūną Skardžių. „Sutartoje vietoje būtų smagi repeticija. Labai siūlau pasinaudoti proga ir paskirti tam bent valandą“, – sakė I. Matelienė.

Kreipsis į politikus

Lygybės, teisių ir lyčių lygybės projektuose siekiama propaguoti teises, nediskriminavimą ir lygybę. Rokiškyje vyksiančios šventės organizatoriai didelį dėmesį skiria kolektyvų atrankai ne tik dėl meninio pasirengimo lygio, bet ir dalyvaujančių moterų ir vyrų skaičiaus santykio. Renginio dieną dalyviai taip pat rinksis į diskusiją ir planuoja parengti jungtinį kreipimąsi į politikus. Dalyviai kvies puoselėti mėgėjų meną ir sudaryti sąlygas jame dalyvauti visiems to pageidaujantiems.

Kreipimasis bus adresuotas ir įstaigų vadovams prašant juos supratingumo išleisti savo žmones tuomet, kai reikia  valanda anksčiau išeiti iš darbo, nes vykstama pasirodyti.

„Tai kvietimas branginti žmones, kad jie lanko tuos mėgėjų kolektyvus. Jie stovi visur, kur reikia simbolikos. Modernioj demokratijoj šitie žmonės – labai svarbi dalis. Koks gi būtų renginys, jei dalyvautų tik valdžios atstovai. Iš valdžios tikimės požiūrio, ne tik kalbų“, – sakė projekto vadovė.

Irenos Matelienės nuotr.

Daugiau „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: