Gintarė, Danutė ir Tomas didžiausio pirkėjų antplūdžio sulaukia nuo kovo pabaigos iki birželio pradžios.

Pomidorus ir paprikas jau pradeda daiginti

Penktadienio popietę užsukus į parduotuvę Kauno gatvėje, ten eilėje stovėjo trys moterys. Jos teiravosi ne tik daiginti jau pradedamų pomidorų, bet ir ridikėlių, petražolių, saldžiųjų ir aitriųjų paprikų, laiškinių svogūnų, burokėlių, net gėlių ­­– pelargonijų, patagoninės verbenos, šlamučio – sėklų, tad norint pakalbinti pardavėją teko luktelti apie dešimtį minučių. Pirkėjos minėjo, kad ieškodamos sėklų apeina ne tik specializuotas parduotuves, bet ir prekybos centrus, kuriuose pasirinkimas taip pat nemenkas.

Parduotuvėje šeimininkaujanti Zita Siniauskaitė sakė, jog daugiausia dabar perkamos pomidorų ir paprikų, kuriuos rūpestingos šeimininkės jau pradeda daiginti, sėklos. Dar paklausūs ridikėliai, salotos bei kitos ankstyvosios daržovės. Yra ir tokių, kurie jau dabar ateina su ilgu sąrašu ir susiperka viską, ko reikės per netrumpą daržininkavimo sezoną. Parduotuvėje gausus įvairių trąšų, komposto, durpių mišinių daiginimui pasirinkimas, bet jų paklausa kol kas nedidelė, jais pasirūpina tik patys rūpestingiausi.

Pačių paklausiausių pomidorų parduotuvėje yra daugiau kaip 100 veislių – tradiciškai raudonų, avietinių, geltonų, oranžinių, net juodų – įvairių įvairiausių spalvų, formų bei skonių. Iš jų populiariausi tradiciniai „Tolstoi“, kuriuos galima auginti nešildomuose šiltnamiuose bei lauke, jie atsparūs ligoms. Be to, tai viena pigiausių veislių.

Pamažu įsibėgėja

Vilniaus gatvėje esanti parduotuvė „Žalia stotelė“ apsilankymo momentu pirkėjų neturėjo, bet darbuotojai Danutė, Gintarė bei Tomas buvo gerai nusiteikę. Jie irgi sakė, jog prekyba sėklomis pamažu aktyvėja, o didžiausio pirkėjų antplūdžio laukiama nuo kovo pabaigos iki birželio pradžios.

Paklausiausios šioje parduotuvėje taip pat pomidorų ir paprikų sėklos. Taip pat noriai perkami indeliai bei durpių mišiniai sėklų daiginimui.

Turguje daugiau klausinėja nei perka

Šeštadienį apsilankius turguje, ten dar vyravo praėjusių metų derliaus nuotaikos – gausu obuolių ir jų sulčių, raugintų ir marinuotų kopūstų, agurkų, pomidorų, medaus. Sėklų ar sodinukų pardavėjų aktyvumo dar nepastebėta. Matyt, laukiama tikro atšilimo, kai jau bus galima pradėti darbus šiltnamiuose ir lauke. Sėklomis turguje prekiavo vos viena moteris, kuri sakė, jog pirkėjai pamažu aktyvėja, bet dar daugiau klausinėja negu perka.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: