Asmeninio archyvo nuotr.

– Kokius užsiėmimus šiuo metu organizuojate?

– Šiuo metu vyksta tapybos ant medžio edukacijos. Žmonėms duodame iš medžio išpjautas formeles, pasakoju, kaip pasiruošti jas tapybai, o vėliau akriliniais dažais ant jų tapome. Edukacijos temą galima pasirinkti: dekoruoti medinį rėmelį-veidrodėlį, įvairių formų pakabinamą interjero detalę, magnetuką ar ąžuolo rievę-padėkliuką puodeliui. Turime išsipjovę specialias mandalų formeles, jas galima ištaškuoti, išsipiešti. Šiam užsiėmimui naudojamos įprastos priemonės – tie patys teptukai, akrilo dažai, trafaretai. Edukacijos yra tinkamos įvairiomis progomis – gimtadieniui, kolektyvo laisvalaikiui, draugų vakarėliui ir kt.

– Kokios edukacijos populiariausios?

– Daugiausiai dėmesio sulaukė prieš kelerius metus pradėta mandalų piešimo edukacija – pieštuku ant popieriaus. Tąkart edukacijų dalyviai susipažino su mandala, sužinojo, kad šis užsiėmimas yra daugiau psichologinės reikšmės, atpalaiduojantis. Šią edukaciją vis atnaujinu.

– Jūsų užsiėmimai tik suaugusiems ar ir vaikams?

– Bendruomenės rengia projektus ir pasikviečia mane vesti veiklų, kviečiasi ir mokyklos, grupės, darželiai, todėl šiuo metu dažniau išvykstu edukacijų rengti pas žmones, o ne pati organizuoju. Taigi edukacijas vedu ir suaugusiems, ir vaikams.

– Kokios emocijos užplūsta kuriančius žmones?

– Visų žmonių blizga akys. Pastebiu, kad vaikai labai greitai viską perpranta, o suaugusieji iš pradžių būna kiek išsigandę, kad jiems nepavyks, bet vėliau pasineria į veiklą. Man labai gražu žiūrėti, kai žmonės išdrįsta perlipti per save ir, pasidarę kokį nors smulkų darbelį, juo labai džiaugiasi.

Aš didelių grupių nerenku, dažniausiai iki penkių asmenų, todėl edukacijas praleidžiame labai jaukiai, prie arbatos puodelio, pasikalbėdami pasidarome po darbelį, todėl net nepasijaučia, kaip prabėga dvi ar trys valandos kartu. Manau, patirti kūrybinį džiaugsmą padeda ir aplinka. Ne dažnas turi progą pabūti dailininko dirbtuvėse, kur kvepia dažais, kur gali pamatyti gimstančio paveikslo procesą. Dar pastebiu ir tuo džiaugiuosi, kad įkvepiu žmones kurti.

– Ar tokios veiklos ėmėtės atidariusi dirbtuves?

– Iškart pradėjau mokyti piešti mandalas, man pačiai norėjosi pabendrauti su žmonėmis, pasidalinti patirtimi, nes taip gaunu atgalinį ryšį, įsikraunu geros energijos. Be to, sužinau, ko patys žmonės norėtų, kokie užsiėmimai juos domintų. Taigi ir pati galiu tobulėti.

– Kur keliauja žmonių dirbiniai?

– Edukacijose dalyvaujantys žmonės būtinai pasiima savo dirbinius, visi jų labai nori. Prieš pradėdami galvoja, kam jie bus skirti – ar sau, ar artimajam – todėl jie ir kuria tam tikromis intencijomis, tai nulemia, kokios energijos įdeda į darbą. Ypač vaikai iškart teiraujasi, ar galės pasiimti dirbinius.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: